Reklama

Design Revolution - Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

10.6.2011 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Design Revolution - Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

Společnost RAVAK dala před šesti lety šanci novému českému talentu MgA. Kryštofu Nosálovi a ze spolupráce vznikl, mimo jiné, harmonický koupelnový celek Evolution, který zazářil na designovém nebi. Jeho evoluce stále pokračuje a v současnosti přivítal další komponenty.

Kromě dnes už proslulé vany Evolution, do sortimentu nově přibylo umyvadlo a koupelnové skříňky.

Vana Evolution, stěžejní součást koupelnového celku Evolution, vznikla inspirována nejharmoničtějším tvarem přírody – elipsou. Z okrouhlého tvaru elipsy vzniká život, z vajíčka pocházíme a schouleni do vajíčka se rodíme, po zbytek života si tak připadáme bezpečně. Stejné emoce vyvolává i koupel ve vaně Evolution. „Svým rozměrem 180 x 102 cm patří mezi větší vany na trhu. Oproti zcela solitérním vanám je mnohem více univerzální. Průměrnou koupelnu pozvedne do vyšší úrovně, a ve velké koupelně bude působit důstojně. Evolution má svůj charakter, je dominantní, ale i přesto dokáže komunikovat s prostředím.“ říká k tomu autor návrhu designér Kryštof Nosál.

Typickou charakteristikou vany Evolution jsou její oblé křivky, které doslova „tečou“, stejně jako stékající kapky vody. Absence ostrých hran, rušivých detailů a kompaktní tvarosloví činí z vany místo bezpečí a klidu. V sortimentu firmy RAVAK vana zazářila jako „star“, ale nepohasla, zařadila se mezi stálice a sahá po ní stále více zákazníků. „Lidi u nás začínají mít vkus. Přes hranice se k nám přelily světové trendy, investoři už koupelnu přijali za svébytnou součást bytu a jsou ochotni do ní vložit více peněz“ dodává Kryštof Nosál.

Autor promyslel design Evolution tak, aby se dal rozehrávat dál a nabízel ucelené řešení, na něž se společnost RAVAK orientuje. Vana Evolution je charakteristická ojedinělým výrazem, s nímž by ostatní produkty neměly konkurovat, ale naopak jej doplňovat. Novou součástí sortimentu se tak stalo umyvadlo z litého mramoru, které symbolizuje pokračování koupelnové „evoluce“. Originální tvar předního lemu umyvadla doplňuje estetické vyznění vany a čisté definované hrany, které, oproti keramice nabízí litý materiál, umožňují i umístění dvou umyvadel vedle sebe. Umyvadlo může být v koupelně použito samostatně nebo s dvěma typy skříněk.

Tak jako v přírodě přežije pouze nejsilnější a promyšlený organismus, tak i systém Evolution prokázal díky svému jednoduchému výrazu s vlastním názorem nejen svou životaschopnost, ale i další posun v koupelnovém designu.

Vana Evolution je velká 180 x 102 cm a stojí 13 950 Kč včetně DPH. Umyvadlo Evolution ve velikosti 70 cm stojí 6 990 Kč a cena skříňky je buď 3 490 Kč nebo 6 490 Kč podle vybavení.Více informací na www.ravak.cz .

Související články

Bezbariérové sprchy v úrovni podlahy

Bezbariérové sprchy v úrovni podlahy

27.6.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Moderní požadavky na interiérová řešení se stále více zaměřují na maximální funkčnost prostoru. Ani koupelny toho nejsou ušetřeny, neboť právě tento p... Celý článek

S vůni přírody

S vůni přírody

17.6.2011 | časopis Náš útulný byt | Koupelny a toalety

Atraktivní vzhled, přírodní materiály a struktury, to jsou nadčasové koupelny, do kterých se vyplatí investovat! Celý článek

Středověk (ne)KONČÍ, středověk (NE)trvá

Středověk (ne)KONČÍ, středověk (NE)trvá

23.5.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Skupina Lucie by měla upravit texty svých písní. Proč však v rubrice o bydlení mluvíme o středověku? Posuďte sami. Zaměříme se například na toaletu. P... Celý článek

Nová vana Rosa 95 se vejde i do opravdu malé koupelny

Nová vana Rosa 95 se vejde i do opravdu malé koupelny

25.4.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Trhu s nemovitostmi dnes dominují především menší byty, ve kterých se obytné místnosti velmi často zvětšují na úkor sociálního zařízení. Na koupelnu p... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii