Jak vzniká kobereček GRUND?

26.11.2020 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Koupelnová předložka, kobereček do dětského pokoje nebo rohožka do předsíně mají jedno společné. Při výrobě je jim věnována ta největší péče. Následující řádky vám poodhalí proces vzniku těchto uměleckých kousků, které zdobí interiéry.

Jak vzniká kobereček GRUND?
Reklama

Aby mohl vzniknout příjemný, krásný, bezpečný a originální kobereček, musí se toho hodně stát. Nebudeme se tedy zdržovat a pustíme se do toho.

Vhodný materiál

Prvním krokem, který vede ke vzniku koupelnové předložky je výroba polyakrylové příze. Ta se díky svým vlastnostem stala nejvhodnější pro výrobu koupelnových předložek. Mezi její přednosti patří jemnost a vysoká savost materiálu.

Příze vzniká v přádelně v Krkonoších, kde se pak vyrobí i celý kobereček. Příze se přede z polyakrylového česance. Ten je stálobarevný a díky širokému portfoliu barev je možné nakombinovat širokou škálu barevných odstínů a vyrobit tak libovolnou barvu či odstín. Po upředení vláken se příze čistí a prochází dalším zpracováním.

Díky tomu si tedy pak můžete domů pořídit kobereček, který si i po mnoha praních udrží svou barvu i strukturu.

Šití předložky

Když je příze připravená, jde se šít. Technologii, která se používá na šití koberečků GRUND, se říká „tufting“. Jedná se o všívací techniku, která se provádí pomocí všívacího automatu nebo ručně. Každá z těchto technik má své výhody. Ruční obsluha strojů umožní vznik rozličných tvarů i barev, postup je precizní, ale výroba je pomalejší.

Automatické stroje vyrábí koberečky rychleji, protože jich najednou vzniká více. Návrhy jsou překresleny do počítače a ten pak řídí výrobu. Koberečky mají proto bezchybný vzhled, ornamenty jsou přesně vykreslené díky technologii.

Bezpečnost koberečku

Proč jsou koberečky a předložky tak bezpečné? Na rubovou stranu se nanese syntetický latex nebo hotmelt, který zafixuje přízi k podkladové textilii a zároveň zajistí nesmekavost předložky.

Po ušití míří koberečky a předložky na zátěr rubové strany, který se postará o to, že nekloužou. Pro koupelnové předložky je tento postup opravdu nezbytný. Zátěrový materiál je voděodolný a zároveň brání přilepení k povrchu, kobereček tedy můžete klidně položit i na podlahu s podlahovým topením. Díky tomu je pak vhodný pro funkci koupelnové předložky i jako kusový koberec do dětského pokoje.

Nakonec je potřeba ještě kobereček zaentlovat a opatřit poutkem, kde najdete důležité informace o materiálu a doporučení k údržbě.

Hotový kobereček se může vypravit na cestu k vám. Díky poctivé práci a kvalitnímu materiálu vám pak může dělat radost po dlouhé roky. Při správné péči si totiž jeho společnost můžete užívat opravdu dlouho.

 

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama