Reklama

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

18.02.2019 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Koupelna už dávno není místem, které se snažíme svým hostům neukazovat s myšlenkou na to, že tam stejně nepotřebují jít. V současnosti jde o místnost, do jejíhož vybavení investujeme nemalé peníze tak, aby se zde cítil dobře každý. A my vám řekneme, jak mít koupelnu krásnější než kdy dřív!

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější
Reklama

Přírodní povrchy

Lidé se v současnosti stále více vrací k přírodě. Proto není divu, že se přírodní materiály objevují i v koupelnách. Je pravda, že zde najdeme spíše imitace přírodních materiálů pro svoje vlastnosti, ale i tak jde o poměrně hezkou věc. Prim hrají imitace kamene, mramoru a dřeva, jež změní koupelnu na útulné místo, kde bude radost trávit svůj čas.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

Výrazné barvy? Proč ne

Skandinávský design, kterého je v současnosti naše republika plná, je hezký, ale tlumený. Tento styl je charakteristický pro použití neutrálních odstínů a přírodních tónů. A my vám nevyvracíme, že jde o vskutku příjemný způsob bydlení. U koupelny však oceníte i nějaké ty barvičky. Například ve formě textilií a doplňků. Pak stačí tlumeně zařízená koupelna s barevnými doplňky, které můžete měnit dle nálady. Velmi oblíbená je modrá, vínová, žlutá a korálová barva, která je mimo jiné barvou roku 2019.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

3D keramické obklady a velkoformátové dlaždice

Oblíbenost velkoformátových obkladů stoupá. Nejen že skvěle vypadají, ale současně je jejich údržba snadnější než u klasických obkladů – je zde méně spár. Tyto obklady se však hodí do větších koupelen. Oblíbené jsou i 3D obklady, jejichž výběr je opravdu velký. Díky nim můžete mít na stěně dojem z rybích kostí apod. Zde však musíme mít promyšlené, zda vás to nepřestane během chvíle bavit.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

Kovové doplňky a útulnost

S kovovými doplňky vaše koupelna získá luxusní vzhled. Pokud použijete kovové koše, budete mít kam uskladnit například ručníky. Mimo to si můžete vybírat i z různých dekorací – ideálně v bronzové, zlaté, mosazné nebo ocelové barvě. Mimo to používejte doplňky jako věšáky, držáky, textil, zrcadla apod. Získáte tak velmi útulný prostor.

Koupelnový textil hezky sladěn

Všechny textilie, které v koupelně máte, by k sobě měly ladit. Díky tomu bude mít koupelna hezky ucelený design a bude působit útulněji. Proto dbejte na to, aby ručníky, koberečky a případné další textilie ladily s doplňky – s kelímky apod. Poté stačí vše vyměnit za jinou barvu a celá koupelna bude vypadat hned úplně jinak.

Zrcadlo aneb hra s prostorem

Zrcadlo v koupelně jistě nesmí chybět. A to nejen z hlediska praktičnosti. Víte, že takové zrcadlo dokáže skvěle opticky zvětšit prostor a dobře jej projasnit? A nezáleží na tom, zda jej pověsíte na stěnu nebo dveře.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Jak vzniká kobereček GRUND?

26.11.2020 | Koupelny a toalety

Koupelnová předložka, kobereček do dětského pokoje nebo rohožka do předsíně mají jedno společné. Při výrobě je jim věnována ta největší péče.… Celý článek

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Reklama
Reklama