Reklama

Novinky do Vaší koupelny

04.10.2016 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Známe modní vlny v oblečení, trendy směry v zařízení obývacího pokoje, recepty které opravdu letí, moderní sporty i nové a oblíbené proudy literatury. Ale co koupelna? Že jste nikdy neslyšeli o módních novinkách v koupelně? No pojďte to napravit!

Novinky do Vaší koupelny
Reklama

Samostatně stojící vany

Že se do mody dostává retro, je obecně známá věc. Ovšem samostatně stojící vany, to nemusí být jen litinové kolosy na pozlacených nožičkách (i když i ty začínají být opravdu oblíbené). Na trhu jsou k dispozici velkorysá řešení moderních samostatných van. Výhody jsou především prostorové – koupelna přestane působit prázdně a nezajímavě, ale naopak se z ní stane luxusní doplněk interiéru 21. století. Vany jsou prostorově přívětivé a jedinou vadu na kráse, kterou snad mají je, že ztěžují sprchování, a hodí se doopravdy spíše na to nejluxusnější poležení v horké vodě.

vana-novinky-v-koupelne

Sprchový kout bez vaničky

Takový kout bez vaničky je nejen designově krásný ale i má i mnoho praktických pozitiv. Především umožňuje bezbariérový vstup a výstup. Také je bezpečný při sprchování – dlaždice se vyrábějí protiskluzné a opravdu odolné, takže se nemusíte bát, že upadnete, ani že budete za pár měsíců muset kupovat novou sprchu. Odvod vody zajišťují kanálky a podmínkou je samozřejmě dokonalá hydroizolace. Ale na druhou stranu, možnost libovolného designu – kout se nemusí řídit rozměrem vaničky a úspornost prostorového uspořádání koupelny, za vyzkoušení určitě stojí. Navíc jsou praktické a jednoduše omyvatelné. Tím pádem se v nich hůře drží nečistoty a bakterie a lépe se čistí.

sprcha-novinky-do-koupelny

Kamenná umyvadla

Návrat k přírodě je opravdu in. A možnost vytvořit z koupelny romantickou mořskou lagunu je opravdu neodolatelná. Kamenná umyvadla jsou krásná, přírodní a opravdu nepřehlédnutelná. A navíc, co kus to originál. Vybrat si můžete mezi leštěnou i čistě přírodní variantou. Atmosféru navíc můžete dotvořit i dalšími přírodními prvky, jako jsou dřevěné věšáčky či akvárium s živými rybičkami. Pozor ale na cenu, kamenná umyvadla nejsou zrovna levnou záležitostí. Ale řekněme si to upřímně, kdo nikdy nesnil o zvuku zurčící vody, dopadající na chladný kámen?

umyvadlo-kamene

Bidet

Bidet je doopravdy nedocenitelný pomocník při intimní hygieně. Nízké umyvadlo pro umývání intimních partií jednak výrazně pomáhá ženám při obtížném období menstruace, ale je také účinnou obranou proti hemeroidům. Navíc díky reflexní masáži stříkající voda vyvolává svírání svalů, a tím pomáhá posilovat pánevní dno. Pokud nechcete kupovat celou nádržku, můžete pořídit i levnější bidetové sedátko. Bidety jsou v modě především ve východních zemích a v Americe, u nás příliš známé nejsou, ale začínají nabývat popularity.

bidet

Trendů v koupelně je samozřejmě mnohem víc. Dnes letí spíše umírněné barvy a elegantní nábytek čistých hran ve skandinávském stylu či oblíbeném směru Art Deco. Pohodlí a pocit útulného domova pomohou do koupelny vnést textilie. A přírodní materiály, to je trend sám o sobě.

 

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama