Při zvelebování vašeho bydlení myslete i na úpravu pojistky

26.06.2013 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Všude se hýří radami na úpravy interiéru a tipy na lepší bydlení, ale napadlo vás, že s investicemi do kvalitního bydlení je potřeba modifikovat i stávající pojištění vašeho hnízdečka? Zaklepejme to raději na dřevo, ale může se stát, že soused vytopí váš byt i s novou designovou koženou sedačkou nebo že zloděj odnese zánovní 3D televizi. Jenže pojišťovna vám je neproplatí, ptáte se proč?

Při zvelebování vašeho bydlení myslete i na úpravu pojistky
Reklama

Protože pojistné plnění se bude odvíjet od údajů a pojistné částky, které byly uvedeny v pojistné smlouvě v den jejího sjednání. V případě pojištění domácnosti bude smlouva uzavřena na určitou částku, např. na 200 tisíc, a pokud jste od té doby koupili např. onu designovou sedačku nebo starožitný nábytek, je rozumné pojistnou částku navýšit.

Co všechno lze mít podpojištěné?

Obdobná situace nastává při pojištění nemovitosti, kde jste si od kolaudace přistavěli garáž nebo zahradní altán. V původní pojistné smlouvě není hodnota těchto přírůstků do rodinného jmění zanesena a v případě nenadálé havárie nebo i poničení vandaly spláčete nad pojistným plněním.

Ale nemusí jít jen o případy, kdy jste si svoji nemovitost průběžně zvelebili. Jen pouhý vývoj cen na realitním trhu způsobí, že průměrně za 10 let se vaše nemovitost stane podpojištěnou.

Do stejné rizikové kategorie patří veškeré produkty tzv. neživotního pojištění. Aby vám pojištění sloužilo k tomu, k čemu všichni doufáme, tedy k náhradě vzniklé škody na majetku, je třeba podle odborníků překontrolovat pojistné smlouvy zhruba každé 3 roky.

Jak se správně pojistit?

Nejjednodušší bude konzultace s vaší pojišťovnou a jejími experty. Pokud vás zajímá, jak pojišťovny vypočítávají reálnou hodnotu nemovitosti, uvidíte, že jde o poměrně složitou formuli. Ta zahrnuje např. obytnou plochu nemovitosti, typ a stavební provedení budovy (pojišťovny zohledňují i rozdíly mezi přízemní a patrovou budovou) nebo tvar střechy. Samozřejmě se přihlíží i k rizikovosti lokality, co se týče např. přírodních živlů.

Pokud si stále nejste jisti, zda se podpojištěnost týká právě vaší domácnosti, kontaktujte svoji pojišťovnu nebo shlédněte následující informativní video:

 

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama