affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Rekonstruujeme koupelnu - chytře

17.08.2009 | Redakce | Rubrika - Koupelny a toalety

Rekonstrukce bytového jádra nebo renovace koupelny jsou jedny z nejčastějších úprav, do kterých se ve svém bytě pouštíme. Rekonstrukce bytového jádra je velkým krokem ke zvýšení komfortu bydlení. Ať už si na práci pozveme řemeslníky nebo se do přestavby pouštíme sami, měli bychom se před samotným začátkem renovace zamyslet nad jednotlivými prvky, aby nová koupelna splňovala veškeré naše požadavky na pohodlí i praktičnost.

Rekonstruujeme koupelnu - chytře
Reklama

Při modernizaci koupelny je pro nás určujícím faktorem prostor. Koupelny a toalety většinou nedisponují nadbytkem místa, proto musíme umět „kouzlit“ se sanitou i koupelnovým nábytkem. Trendem koupelny posledních let se staly závěsné WC a takzvané předstěnové instalace, které nejenže ušetří místo, ale dodají koupelně čistý vzhled a eleganci.

Ti, kteří závěsným WC z různých důvodů nedůvěřují, můžou všechny starosti hodit za hlavu. Můžeme se setkat s názorem, že závěsné WC nemůže pořádného chlapa udržet, ale opak je pravdou. Některé montážní prvky unesou bezpečně i 400 kilogramů, což je dokonce ještě větší zátěž, než na jakou jsou testovány stojící WC. Ti, kteří mají strach z nesnadné údržby splachovací nádržky, mohou být také v klidu. Nádržky se vyrábějí jako jednodílné výlisky vyfukované z plastu, takže nemůžou prasknout a zaručují naprostou těsnost. Případný servis splachovacího systému se provádí jednoduše otvorem za splachovacím tlačítkem, které je lehce odnímatelné, a umožňuje tak pohodlný přístup k vnitřním součástem.

Závěsná WC dodají koupelně nebo toaletě elegantní vzhled, protože přívod vody a splachovací nádržka jsou skryty ve zdi. Prostor se uvolní také pod mísou, což oceníme hlavně při úklidu – podlahu snadno setřeme a nemusíme čistit nádržku, trubky či nohu WC. Splachování a napouštění nádržky je také tišší, protože celý proces se „odehrává“ za zdí.

S předstěnovou instalací se snoubí také úsporné splachování. Můžeme využít jednak systém s funkcí Stop, který umožňuje dávkovat množství vody individuálně nebo splachování pro dvě množství vody – malé a velké spláchnutí. Snížíme tak náklady domácnosti a současně přispíváme k ochraně životního prostředí.

Nespornou výhodou předstěnových instalací je fakt, že skryjeme všechny rozvody a vytvoříme tak koupelnu přesně podle našeho stylu – od klasických linií Art Deco přes japonský minimalismus až po chladný skandinávský styl. Dobře rozvržený prostor koupelny by měl být krásný na pohled a současně příjemný při používání.

Pokud se rozhodneme pro renovaci koupelny a počítáme s pořízením závěsného WC s předstěnovou instalací, práci nám může velmi usnadnit takzvaný renovační set. V renovačním setu najdeme všechny komponenty, které jsou pro instalaci závěsného WC potřeba a nemusíme je pracně shánět po jednotlivých kusech. Nemůže se nám pak stát, že v průběhu instalace WC zjistíme, že nám některá součástka chybí.

Zdroj a foto: Geberit

Reklama
Reklama

Související články

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

18.02.2019 | Koupelny a toalety

Koupelna už dávno není místem, které se snažíme svým hostům neukazovat s myšlenkou na to, že tam stejně nepotřebují jít. V současnosti jde o místnost… Celý článek

Sprcha nebo vana. Co je lepší?

24.01.2019 | Koupelny a toalety

Jste právě v procesu rekonstrukce své koupelny? V tom případě vám jistě přišla na mysl otázka, zda bude vhodnější vana nebo sprchový kout. Abychom… Celý článek

Připravte si domácí lázně ve vlastní koupelně

14.01.2019 | Koupelny a toalety

Po uspěchaném dni plném práce, stresu a nepěkného počasí není nic lepšího, než si vlézt do koupelny, napustit si vanu a jen příjemně relaxovat. Ne… Celý článek

Prasklá vodovodní trubka? Vhod vám přijde rychlá půjčka

08.11.2018 | Koupelny a toalety

Lapálie v domácnosti si nevybírají dne ani hodiny, přijdou zrovna tak nenadále jako vítr. Vyžádají si bleskové řešení a přijdou doslova jako blesk z… Celý článek

Reklama
Reklama