Reklama

Středověk (ne)KONČÍ, středověk (NE)trvá

23.5.2011 | PR článek | Rubrika - Koupelny a toalety

Středověk (ne)KONČÍ, středověk (NE)trvá

Skupina Lucie by měla upravit texty svých písní. Proč však v rubrice o bydlení mluvíme o středověku? Posuďte sami. Zaměříme se například na toaletu. Po vykonání potřeby se otřete toaletnim papírem a ti hygieničtěji vychovaní si jdou umýt ruce. Přesně takto hygienu po toaletě praktikovali lidé i ve středověku (jen místo papíru používali jiné, dostupné materiály).

Píše se rok 2011. Přes 500 let v této oblasti hygieny panuje u většiny domácností v České republice středověk. Pro správnou očistu jde zvolit komplikovanější cestu – po toaletě jít do sprchy, či si pořídit keramický bidet. Věříme, že funkci bidetu zde nemusíme představovat, ale u keramického bidetu bývá problém s místem, a obzvláště v malých či panelových bytech. I tak praktičnost druhé mísy, na kterou se musí přesedat není zrovna ideální.

Elektronický bidet je řešením a od této doby není ani nákladným řešením. Není potřeba rekonstruovat, stačí jen místo současného prkénka nainstalovat elektronický bidet.

Je zřejmé, že očista vodou je mnohem důkladnější a hlavně jemnější, než otření toaletním papírem, který po použití toalety většinou používáme. Nespornou výhodou přídavných bidetů je možnost omytí ihned po vykonání potřeby, aniž bychom se museli přesouvat do sprchy či na samostatný bidet. Přídavný bidet ocení tedy zejména handicapovaní lidé, senioři, děti či těhotné ženy, stejně jako kdokoli jiný, kdo dbá o správnou hygienu intimních partií.

Očistu vodou je možné kombinovat též s funkcí masáž, což je velmi účinná prevence hemeroidů. V případě, že uživatel již těmito obtížemi trpí, pomáhá vodní masáž ke zmírnění obtíží, jako jsou pálení a svědění. Masáž stimuluje prokrvení, stejně tak teplý vzduch při sušení eliminuje potřebu toaletního papíru a minimalizuje dráždění pokožky.

Jsou-li bidety využívány pravidelně, mohou zejména u žen ulevit při zánětech močového měchýře a eliminovat kvasinkové infekce.

Přídavné bidety jsou velmi hygienické, protože trysky, kterými je prováděna intimní hygiena, jsou vždy před a po použití automaticky vyčištěny. Např. veškeré modely bidetů na www.elektronickebidety.cz jsou vyrobeny z anti-bakteriálních materiálů, zajišťují tak maximální hygienu a jsou zde popsány i všechny funkce a ostatní výhody elektronických bidetů.

Středověk skončil, píše se rok 2011. Zvyšte úroveň své hygieny výš i Vy.

Související články

S vůni přírody

S vůni přírody

17.6.2011 | časopis Náš útulný byt | Koupelny a toalety

Atraktivní vzhled, přírodní materiály a struktury, to jsou nadčasové koupelny, do kterých se vyplatí investovat! Celý článek

Design Revolution - Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

Design Revolution - Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

10.6.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Společnost RAVAK dala před šesti lety šanci novému českému talentu MgA. Kryštofu Nosálovi a ze spolupráce vznikl, mimo jiné, harmonický koupelnový cel... Celý článek

Nová vana Rosa 95 se vejde i do opravdu malé koupelny

Nová vana Rosa 95 se vejde i do opravdu malé koupelny

25.4.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Trhu s nemovitostmi dnes dominují především menší byty, ve kterých se obytné místnosti velmi často zvětšují na úkor sociálního zařízení. Na koupelnu p... Celý článek

Radiátory na míru vyváží prostor

Radiátory na míru vyváží prostor

8.4.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Vytápění patří k hlavním tématům bydlení. Nové technologické koncepce reagují nejen na technické požadavky (funkčnost), ale zvyšují i estetickou strán... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii