Reklama

Velkorysý design malé koupelny

7.12.2011 | časopis Panel Plus | Rubrika - Koupelny a toalety

Velkorysý design malé koupelny

Zařizovat dispozičně velkou koupelnu je příjemné a jednoduché, ovšem vybavit malou koupelnu chytře a kvalitně je uměním a výzvou zároveň. I pouhých pár metrů čtverečních lze zařídit funkčně a vkusně, je však důležité orientovat se na trhu s nabídkou prodejců koupelnového vybavení anebo se ptát těch, kteří tématu rozumí. Zde vám nabízíme několik logických řešení z pohledu exkluzivního výrobce armatur KLUDI.

Kolekce KLUDI Bright Bazaar (prodejce KLUDI)

Problém se skutečně malou koupelnou je typický pro obyvatele panelových bytů, kde tzv. jádro poskytuje velmi omezený prostor, který může dnešním potřebám jen stěží vyhovět. Existuje několik základních pravidel, díky kterým může vzniknout z „miniprostoru“ „maxiprostor“.

Modulární policový systém k zavěšení na zeď, se kterým lze vytvářet kreativní tvary úložných prostor dle dispozic koupelny (prodejce KLUDI)

Kolekce KLUDI Selected Nature (prodejce KLUDI)

Romantika v koupelně – svícny k zavěšení na zeď, vhodné i do malého prostoru (prodejce KLUDI)

Sprchový kout je ideálním řešení do malých koupelen (prodejce KLUDI)

Kolekce KLUDI Colour Splash (prodejce KLUDI)

Modulární policový systém, povrchová úprava bordó vysoký lesk z kolekce KLUDI Colour Splash (prodejce KLUDI)

Interiérové vybavení

Sprchový kout je praktický a úsporný zároveň. Běžný sprchový kout zabere téměř polovinu místa než vana klasického rozměru. Sprchovou kabinu lze navíc vybavit masážním panelem či speciální sprchovou hlavicí, která povýší rituál sprchování na wellness očistu. Pro výběr nábytku do koupelny je rozhodující počet osob, které ji využívají, na kolik ručníků, kosmetiky a jiných potřeb je nutné při výběru úložných prostor myslet. Pro malometrážní koupelny platí několik triků, jak využít každou možnost k uložení. Kromě jednoduchého řešení v podobě skříňky pod umyvadlem je důležité vybírat nábytek vhodně barevný s kvalitní povrchovou úpravou. V případě malých koupelen je dobré vnímat každý kus nábytku jako designový solitér, který může ozdobit, či naopak vše pokazit.

Counter modul povrchová úprava bordó vysoký lesk z kolekce KLUDI Colour Splash (prodejce KLUDI)

Jednopáková baterie KLUDI LOGO NEO (prodejce KLUDI), označení DN 8, uzavřená páka, cena 1 947 Kč

Sprchová jednopáková baterie KLUDI LOGO MIX SHOWER DUO (prodejce KLUDI), označení DN 15, nástěnná montáž, cena 2 799 Kč

Výzva pro designéry

Výrobci koupelnového vybavení přistupují s respektem k tendenci vytvářet design speciálně pro malé prostory. Jedním z výrazných tvůrců, kteří se věnují tomuto segmentu, je německý prvotřídní výrobce KLUDI, jenž rozšířil nabídku na rok 2011 kolekcí Esprit Home Bath Concept. Spoluautorem se stala německá módní značka ESPRIT, která se již několik let profiluje také na trhu interiérového designu. Novinka Esprit Home Bath Concept poskytuje individuální řešení s ohledem na dispoziční podmínky. Modulární nábytek z této řady je nabízen ve třech verzích – první forma je označována jako kolekce „S“, jde o koncepci pro koupelny s rozlohou 2 m². Druhou variantou je panel s označením „M“, který je vhodný do koupelen s rozlohou 2,5 m². Třetím typem je modulární panel „L“, kompatibilní s koupelnou o rozloze 3 m². Kolekce je úspěšná nejen kvůli variabilitě specificky zaměřené na panelové byty, ale také kvůli zajímavé povrchové úpravě ve třech odlišných variantách – Colour Splash, Bright Bazaar a Selected Nature. Jde o čistě minimalistické řešení do malých prostorů, které přežívá trendy a překračuje hranice efektivity. Každý zákazník vždy ocení možnost optimalizovat využití dostupného prostoru vkusně a nadčasově.

Kompromis mezi cenou a výkonem

Znamením dobrého výrobce je široká nabídka produktů od exkluzivních řad až k řadám finančně vstřícným a dostupným. Příkladem může být kolekce KLUDI LOGO NEO, která na rozdíl od designové kolekce ESPRIT Bath Home Collection je na trhu již nějaký měsíc a je jednou z dobře prodávaných, zákazníky ověřených řad. Jde o řešení se zárukou nízké poruchovosti a dlouhé životnosti. Jednopáková umyvadlová baterie je vybavená také ECO perlátorem, díky kterému lze uspořit až 40 % vody. Třetí vybranou obměnou z nabídky výrobce KLUDI je kolekce KLUDI LOGO MIX, pro kterou je specifická svěží kombinace formy a funkce. Jde o řadu baterií robustních a spolehlivých, které zaručeně zvládnou každodenní zátěž. Odolná keramická kartuše navíc zajistí snadnou obsluhu při všedním užívání.

Několik rad navíc

Nabídka koupelnového nábytku a příslušenství je aktuálně skutečně široká. Volit lze z nejrůznějších materiálů a barevných verzí, vyberou si snad i ti nejnáročnější. Pro malé i velké koupelny platí několik pravidel, které při zařizování fungují a můžou zachránit vzhled jedné části interiéru. U malých koupelen je dobré začít s vyčištěním podlah i zdí od zbytečného nábytku. Závěsný „levitující“ nábytek působí vzdušněji a lépe se pod ním udržuje čistota. Využívejte niky a vertikální plochy. Nešetřete na osvětlení, více dobře umístěných zdrojů místnost opticky zvětší, ostatně stejně tak dobře poslouží i vhodný rozměr zrcadla zavěšeného na zdi u umyvadla. Vybírejte spíše zaoblený tvar nábytku, předcházejte případným úrazům. Poslední zásadní radou pro správné zařizování malé koupelny je minimalistický styl, který dispozičně omezený prostor nezahltí. Požadavky na malou plochu bývají paradoxně až příliš veliké, pokud patříte mezi ty s vysokými nároky, stáváte se případnými zákazníky, kterým profesionálové z týmu KLUDI rádi poradí.

Přečtete si o tématu Rekonstrukce bytu zde

Zdroj: časopis Panel Plus
www.panelplus.cz

Související články

Jak vyhřát koupelnu výhodně i stylově

Jak vyhřát koupelnu výhodně i stylově

21.12.2011 | Redakce | Koupelny a toalety

V koupelně trávíme stále více času, často zde třeba relaxujeme při koupeli. Proto je nezbytné, abychom se tu cítili dobře. K tomu potřebujeme nejen pě... Celý článek

Velká radost z malé koupelny

Velká radost z malé koupelny

12.12.2011 | časopis Bydlení | Koupelny a toalety

V koupelně prý průměrně strávíme šestnáctinu aktivního dne. I když její plocha zabírá třeba jen šestnáctinu vašeho bytu, měli byste jí věnovat stoproc... Celý článek

Sprchový kout Blix s novými sprchovými dveřmi

Sprchový kout Blix s novými sprchovými dveřmi

27.10.2011 | PR článek | Koupelny a toalety

Sprchový kout Blix, jeden z nejoblíbenějších produktů značky RAVAK, rozšiřuje svou působnost. Ke stávajícímu výrobku jsme vyvinuli sprchové dveře a pe... Celý článek

Novinky a trendy – zajímavosti od výrobců a prodejců v oblasti bydleni

Novinky a trendy – zajímavosti od výrobců a prodejců v oblasti bydleni

13.10.2011 | Redakce | Koupelny a toalety

Pro naše čtenáře budeme ode dneška připravovat pravidelné shrnutí novinek, nových výrobků či služeb, nových technologií a postupů, trendů a zajímavých... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii