Reklama

Zdraví v koupelně

16.8.2007 | | Rubrika - Koupelny a toalety

Zdraví v koupelně

Sanitární keramika nás bezprostředně obklopuje, dostáváme se s ní každodenně do úzkého osobního kontaktu a ani nevnímáme, jak citelně zasahuje do udržování dobrého stavu našeho zdraví. Historický vývoj této podstatné součásti koupelen provází designové změny, jejich tvůrci navrhují kompletní řady sanitární keramiky, čímž každá koupelna získává ucelený styl.

Tyto vnější proměny zároveň nesmějí oslabovat její původní poslání, naopak by měly umožňovat zvyšování její funkčnosti a pocitu bezpečí v průběhu jejího užívání. Dnešní umyvadla, WC mísy či bidety tak kromě příjemného estetického dojmu dokáží poskytnout také pocit bezpečí a maximální hygieničnost. Sem patří také nová řada výrobků Kerasan z nabídky společnosti Sapho koupelny. Sedátka jejích WC mís obsahují novou technologii s názvem Polygiene, která zamezuje šíření nakažlivých bakterií a virů.

Nabídkou technologie Polygiene u nových produktových řad Take Five a Bang se společnost Sapho vydala na cestu ochrany zdraví v koupelně i mimo ni. Jedná se o antibakteriální úpravu, která prostřednictvím přísad stříbra vylučuje látky, zamezující šíření bakterií a virů – z nejznámějších například sarsu či salmonelózy. V současné době, kdy obavy vyvolává existence stále nových a neznámých nemocí, je využití technologií typu Polygiene vítané a přínosné.

Obě produktové řady zahrnují klozet i bidet ve stejném designovém provedení. Jejich tradiční umístění vedle sebe tedy nenarušuje pohledové vyznění prostoru, ve kterém jsou instalovány. Další předností z hlediska hygieny je jejich zavěšení na stěně koupelny, bez kontaktu s podlahou. Tím je zajištěna snadnější údržba okolního prostoru a čistota v celé koupelně.

V sortimentu společnosti Sapho můžete nalézt také skleněná umyvadla Regatza a Krzemien. Tato umyvadla jsou vyrobena z tvrzeného skla, jehož povrchová úprava s obsahem teflonu odpuzuje vodu, redukuje vznik vodního kamene a především zamezuje usazování prachu a nečistot. Dosahuje se tím stále čistého povrchu umyvadla, prostého jakýchkoli částic, které by měly vliv na zhoršení stavu hygieny v koupelně.

Obdobný účinek přináší také povrch keramických umyvadel, WC mís i bidetů výrobkové řady Traccia a Panorama. Díky speciální glazuře Ceramagic, vyvinuté podrobným technologickým výzkumem v oblasti chemie, jsou udržovány stále hladké, lesklé a čisté po dlouhou dobu. Kombinací účelného, zároveň neobvyklého designu a zdravotní funkce umyvadel, je dosaženo ideálního propojení čistoty a hygieničnosti s příjemným vzhledem, které zajišťují dobrý pocit při užívání koupelny.

Více informací nejen o těchto produktech naleznete na www.sapho.cz.

Kompletní katalog firmy SAPHO si prohlédněte ZDE!.

Související články

Zjednodušené, ale chytré 3D praní

Zjednodušené, ale chytré 3D praní

31.8.2007 | | Koupelny a toalety

Zjednodušené a účinné praní? Právě s takovou filozofií příchází renomovaný výrobce domácích spotřebičů, který vyvinul řadu automatických praček energe... Celý článek

Vzhlednější toaleta, bidet i umyvadlo

Vzhlednější toaleta, bidet i umyvadlo

28.8.2007 | | Koupelny a toalety

Popularita předstěnových systémů stále stoupá a právem. Můžete díky ní v intimních místnostech vašeho domova nainstalovat závěsné typy sanitární keram... Celý článek

Výrobci keramiky myslí i na pány

Výrobci keramiky myslí i na pány

31.7.2007 | | Koupelny a toalety

Zatímco ještě před několika lety byly pisoáry výhradně součástí veřejných záchodků, v poslední době se pomalu stávají součástí běžných soukromých koup... Celý článek

V koupelně jako v kokpitu letadla

V koupelně jako v kokpitu letadla

20.7.2007 | | Koupelny a toalety

Jen těžko bychom v rodinném domě nebo bytě hledali jinou místnost, které věnují odborná média více pozornosti než koupelně. Není divu: podle nejnovějš... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii