Kotel na dřevo H4EKO-D si poradí s malými i velkými kusy dřeva i bez vaší pomoci

26.10.2018 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Hledáte ideální kotel za svůj starý model nebo plánujete jeho umístění do novostavby, jež na vytápění ekologickou cestou nebyla původně projektována? Pak běžte tam, kde se kompaktní rozměry mísí v ideálním poměru s vysokou účinností a snadnou obsluhou – do dílny českých návrhářů společnost OPOP s.r.o.

Kotel na dřevo H4EKO-D si poradí s malými i velkými kusy dřeva i bez vaší pomoci
Reklama

Právě OPOP  je na našem trhu specialistou na „malé kotle“, jež se často vejdou i do dveří s pouhými 60 centimetry šířky. K dispozici je široká paleta výkonů i používaného paliva – od uhlí, přes pelety až po poctivé dřevěné špalky. A právě poslední jmenované dostaly tento podzim nového člena – zplyňovací kotel na dřevo H4EKO-D.

Vlastníte kumbál nebo malý sklep? Pak máte vyhráno!

Už dávno neplatí, že kotel, který vytopí celý dům, musí zabrat půlku sklepa. Naopak, kotle na dřevo H4EKO-D jsou překvapivě rozměrově úsporné. Díky kompaktnímu půdorysu projdou i dveřmi o šířce 60 cm. Vybrat si můžete z výkonnostního rozpětí 16-25 kW, a přitom budete mít stále záruku vysoké 90% účinnosti kotle, řadícího ho do třídy A+.

Právě pečlivě splněné emisní limity i kvalitně zpracovaný ekodesign umožňuje těmto kotlům čerpat oblíbené Kotlíkové dotace ve vysoké výši. Jejich použitelnost i po roce 2022 je tím pádem samozřejmě zaručena. Navíc vám s vyřízením žádosti v OPOP rádi pomohou.

A máte-li doma některý ze starších typů kotlů od OPOP (například H412,H418 a H424), nemusíte se obávat ani náročné instalace. Nové kotle mají totiž stejné připojovací parametry, takže stačí starý kousek odpojit a nový zapojit – rychle, čistě a bez stavebních úprav.

Vysoký uživatelský komfort zaručí velkorysá šachta na palivo i dlouhá doba hoření

Oblíbené kotle na dřevo  H4EKO-D si poradí  malými i velkými kusy dřeva, a nezáleží na tom, zda je měkké či tvrdé. Stačí naplnit šachtu dostatečným množstvím paliva a umožnit kotli odebírat vždy to správné množství, v závislosti na venkovní teplotě i pokojovém termostatu. Právě optimální podmínky pro spalování dokáží spotřebu otopného materiálu výrazně zredukovat, takže za nákup paliva během každé zimy ušetříte.

Za všechny tyto výhody vděčí chytré kombinaci chladící smyčky a odtahového ventilátoru, zajišťujícího efektivnější spalování s minimální tvorbou popela. Samotná spalovací komora je pak chráněna proti dehtování a kotlové těleso nabídne dlouhou životnost díky použití odolného 5mm silného plechu.

A minulostí se stanou i časté návštěvy sklepa – dobře naložený kotel se bez vaší pomoci obejde i po několik dní. Dálkové ovládání pak umožní i jeho aktivaci na dálku a příjezd do již vyhřátého a přívětivého domova. Zjistěte více na stránkách OPOP.cz a vyberte si ten ideální kotel do vašeho domova. Rádi vám tu poradí.

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak snadno a rychle změnit vzhled vašeho interiéru

10.12.2020 | Krby a vytápění

Také patříte mezi ty lidi, kteří neustále potřebují ve svém životě nějakou změnu? Pokud ano, určitě víte, že to někdy může být docela problém. Zvlášť… Celý článek

Má smysl topit olejovými radiátory?

23.11.2020 | Krby a vytápění

Pokud vlastníte chatu nebo chalupu, případně starší dům či byt, kde není úplně dořešené vytápění, určitě byste si rádi s příchodem podzimu občas… Celý článek

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Jaké doporučení by Vám pravděpodobně daly švédské domácnosti při výběru zdroje tepla?

15.10.2019 | Krby a vytápění

Hledáte řešení, které dlouhodobě, spolehlivě a s maximálním komfortem udrží Vaše účty za topnou sezónu na minimu? Nabídek, které se tváří jako ty… Celý článek

Reklama
Reklama