Ohřejte se s klimatizací

03.12.2012 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

To, že vám klimatizace v parných dnech ochladí byt na velmi příjemnou teplotu, není žádná novinka. Věděli jste, že vám ale může i zvlhčit vzduch, a dokonce i přitopit? Pojďme se společně podívat, co vám mohou moderní klimatizační jednotky nabídnout.

Ohřejte se s klimatizací
Reklama

Čistý vzduch na přání

Již zcela standardní by měla být přítomnost speciálních filtrů a ionizátorů, které vzduch zbaví prachů, bakterií a plísní. Zkrátka všeho, co by mohlo vyvolávat nepříjemné alergické reakce.

Víte, že existuje také vitamin C filtr, jenž zpříjemňuje dýchání a osvěžuje?

 

Vlhko, prosím

Méně známou funkcí je zvlhčování filtrovaného vzduchu. Klimatizacím bylo dříve vytýkáno právě nadměrné vysoušení vzduchu. Díky speciálním zvlhčovačům je však s tímto problémem konec – v bytě jsou schopny udržet optimální 40-60% vlhkost.

Obecně platí, že používání klimatizace nikdy nenahradí klasické větrání, které je zapotřebí provádět alespoň jednou denně. Mezi současnými typy klimatizace se ale objevují už i takové, jež zvládají přímé větrání, avšak do jisté míry zamezují tepelným ztrátám.

Více se o možnostech těchto přístrojů dozvíte u specialistů na klimatizace do bytu.

 

V létě chlad a v zimě teplo

Klasické chlazení klimatizací dnes již nikoho nepřekvapí. Co ale vytápění? Máte s ním již nějakou zkušenost?

Z reakcí majitelů klimatizací určených i k vytápění jasně vyplývá, že tento způsob ohřevu vzduchu má své velké klady, a to především pokud využíváte tepelná čerpadla. Přeborníky v této problematice jsou například klimatizace Samsung.

Některé přístroje umožňují v bytě jen přitápět, což se báječně hodí například v přechodných obdobích jara a podzimu, kdy již doma není příjemná teplota, ale topná sezona ještě nezačala.

Modely, které jsou napojeny na tepelná čerpadla, však bez problémů zvládají i běžné vytápění domu, a to při venkovní teplotě až do -20 °C. O vhodnosti využití toho kterého typu tepelného čerpadla ve vašich podmínkách se však raději vždy poraďte s odborníky.

Reklama
Reklama

Související články

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Jaké doporučení by Vám pravděpodobně daly švédské domácnosti při výběru zdroje tepla?

15.10.2019 | Krby a vytápění

Hledáte řešení, které dlouhodobě, spolehlivě a s maximálním komfortem udrží Vaše účty za topnou sezónu na minimu? Nabídek, které se tváří jako ty… Celý článek

Teplo je důležité. Jak ale netopit pánu bohu do oken?

07.02.2019 | Krby a vytápění

Když je venku zima, první věcí, kterou doma uděláme, je to, že si zatopíme. Pokud ale nechcete být překvapeni nepřiměřeně vysokými náklady za… Celý článek

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

13.12.2018 | Krby a vytápění

Šetříte s nimi peníze, čas, námahu, životní prostředí. Schopnost zajistit Vám teplo i v krutých mrazech za Vás odzkoušely domácnosti ve Skandinávii.… Celý článek

Reklama
Reklama