Podstavec pod kamna: ideální řešení pro váš hřejivý domov

02.09.2013 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Plánujete se v zimě ohřát? Uvažujete o pořízení krbových kamen? Pokud jste si už vybrali ta správná, nezapomeňte k nim přibalit i podstavec, který výborně splní funkci estetickou, bezpečnostní i čistoty.

Podstavec pod kamna: ideální řešení pro váš hřejivý domov
Reklama

Zapomeňte na nehořlavé podložky z plechu či skla, které se umisťují pod kamna či na nutnost postavit kamna na dlažbu či kámen. Přestaňte si dělat starosti s tím, že žhavé uhlíky odskočí do míst, která už podložka nezakrývá. Ušetřete si starost s každodenním zametáním pod kamny a přestaňte se trápit nevzhledností rohu, ve kterém kamna stojí. Pořiďte si podstavec.

 

Podstavec a bezpečí domova

Podstavec pod kamna je vysoce funkční. Zajistí, že váš domov nevyhoří, a že se v něm budete vy i vaše rodina cítit bezpečně. Zatímco mimo klasickou podložku mohou žhavé uhlíky odskočit celkem snadno a způsobit tak požár, nebo v lepším případě „jen“ újmu na podlahové krytině, tak mimo podstavec odskočí jen stěží. 

Součástí podstavce je totiž ohrádka, která zabraňuje vypadlým uhlíkům a popelu dostat se na podlahu. Pokud byste tedy při přikládání do kamen byli neopatrní, nemusíte se bát, že by to mělo fatální následky. Podstavec se o popel či kousky dřeva, odpadlé při běžném provozu krbu, zaručeně postará.

 

Podstavec a estetika

Kromě toho, že vám podstavec pod kamna zajistí bezpečný a čistý domov, udělá ho také krásnějším a útulnějším. S kamny totiž tvoří ideální celek a výborně je doplňuje, jelikož je vyroben ze stejného materiálu. Podstavec nemusí mít klasický „krabicovitý“ tvar, ale může být tvořen např. deskou s vyššími nožkami, v důsledku čehož pod ním vznikne dostatečný prostor k uskladnění dřeva.

Podstavec pod kamna potěší jak lidské oko, tak i lidské svaly. Je totiž nejen estetickým doplňkem, ale i doplňkem, který chytře skrývá popel, aniž bychom ho museli zpod kamen složitě vymetat.  

Jaký máte na toto řešení názor? V čem spatřujete další výhody podstavce? Nebo pokud dáváte přednost jinému způsobu, jak ochránit váš domov od žhavých uhlíků a popela, tak jaký to je?

Autor: Firefoot.eu

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Jaké doporučení by Vám pravděpodobně daly švédské domácnosti při výběru zdroje tepla?

15.10.2019 | Krby a vytápění

Hledáte řešení, které dlouhodobě, spolehlivě a s maximálním komfortem udrží Vaše účty za topnou sezónu na minimu? Nabídek, které se tváří jako ty… Celý článek

Teplo je důležité. Jak ale netopit pánu bohu do oken?

07.02.2019 | Krby a vytápění

Když je venku zima, první věcí, kterou doma uděláme, je to, že si zatopíme. Pokud ale nechcete být překvapeni nepřiměřeně vysokými náklady za… Celý článek

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

13.12.2018 | Krby a vytápění

Šetříte s nimi peníze, čas, námahu, životní prostředí. Schopnost zajistit Vám teplo i v krutých mrazech za Vás odzkoušely domácnosti ve Skandinávii.… Celý článek

Reklama
Reklama