Průmyslové tepelné čerpadlo s vysokým výkonem a nízkými provozními náklady? Tady je!

04.04.2021 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Hotely, bytové domy, administrativní objekty, konferenční sály, sportovní areály a další na teplo náročné budovy mohou díky tepelným čerpadlům získat levné teplo bez kompromisů. Pryč jsou rovněž doby, kdy majitele tepelných čerpadel znervózňoval pokles teplot pod bod mrazu. Zdroj tepla, o kterém se dozvíte více na níže uvedených řádcích prošel úspěšně testem v podobě chladných podmínek alpských oblastí, kde spolehlivě vytápí penziony, hotely, bytové domy apod.

Průmyslové tepelné čerpadlo s vysokým výkonem a nízkými  provozními náklady? Tady je!
Reklama

Tímto zdrojem je tepelné čerpadlo HELITERM SOLID M původem z Rakouska, které maže doposud známé nevýhody průmyslových čerpadel vzduch/voda a to:

  • Jeho výkon dramaticky neklesá ruku v ruce s poklesem teplot pod bod mrazu. Zatímco v případě většiny čerpadel vzduch / voda klesá výkon při venkovní teplotě  -10 °C o zhruba 25 %, výkon HELIOTERM SOLID M klesá jen o cca 10 %. Zároveň, toto tepelné čerpadlo je schopno spolehlivě fungovat i v teplotách -25 °C, tj. podmínkách, na které většina čerpadel vzduch/voda není stavěna.
  • Je extrémně tiché i při  maximálním výkonu při nízkých teplotách, což je jeden z důvodů, proč  HELIOTERM SOLID M najdete u obytných objektů s vysokou spotřebou tepla. Zároveň, díky možnosti umístění blízko budovy odpadají zvýšené náklady na potrubí a izolační materiály.
  • V kaskádním zapojení s jedním regulátorem je HELIOTERM SOLID M schopno dosáhnout výkonu 600 kW, průměrný roční topný faktor 5,2 pak potvrzuje, že toto čerpadlo dokáže vyrábět energii velmi efektivně.
  • Jeho konstrukce umožňuje souběžnou výrobu tepla a chladu.

Jako bonus, díky speciálnímu zakrytí ventilátorů, venkovní jednotka HELIOTERM SOLID M nepředstavuje zvýšené riziko a lze ji umístit i u budov se zvýšeným pohybem dětí.

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

 

V porovnání s ostatními průmyslovými tepelnými čerpadly má HELIOTERM SOLID M velmi nízkou spotřebu elektrické energie, je schopno poskytovat stabilní výkon i v nízkých venkovních teplotách, je méně investičně náročné. Více informací o provozních vlastnostech HELIOTERM SOLID M najdete v prezentaci viz zde.

Reklama
Reklama

Související články

Topení zemním plynem: Kolik stojí teplo domova?

09.04.2021 | Krby a vytápění

Znáte všechny výhody topení plynem? Jde o jednu z levnějších a ekologičtějších možností vytápění. Zjistěte jeho přednosti oproti jiným způsobům… Celý článek

Jak snadno a rychle změnit vzhled vašeho interiéru

10.12.2020 | Krby a vytápění

Také patříte mezi ty lidi, kteří neustále potřebují ve svém životě nějakou změnu? Pokud ano, určitě víte, že to někdy může být docela problém. Zvlášť… Celý článek

Má smysl topit olejovými radiátory?

23.11.2020 | Krby a vytápění

Pokud vlastníte chatu nebo chalupu, případně starší dům či byt, kde není úplně dořešené vytápění, určitě byste si rádi s příchodem podzimu občas… Celý článek

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Reklama
Reklama