Průmyslové tepelné čerpadlo s vysokým výkonem a nízkými provozními náklady? Tady je!

04.04.2021 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Hotely, bytové domy, administrativní objekty, konferenční sály, sportovní areály a další na teplo náročné budovy mohou díky tepelným čerpadlům získat levné teplo bez kompromisů. Pryč jsou rovněž doby, kdy majitele tepelných čerpadel znervózňoval pokles teplot pod bod mrazu. Zdroj tepla, o kterém se dozvíte více na níže uvedených řádcích prošel úspěšně testem v podobě chladných podmínek alpských oblastí, kde spolehlivě vytápí penziony, hotely, bytové domy apod.

Průmyslové tepelné čerpadlo s vysokým výkonem a nízkými  provozními náklady? Tady je!
Reklama

Tímto zdrojem je tepelné čerpadlo HELITERM SOLID M původem z Rakouska, které maže doposud známé nevýhody průmyslových čerpadel vzduch/voda a to:

  • Jeho výkon dramaticky neklesá ruku v ruce s poklesem teplot pod bod mrazu. Zatímco v případě většiny čerpadel vzduch / voda klesá výkon při venkovní teplotě  -10 °C o zhruba 25 %, výkon HELIOTERM SOLID M klesá jen o cca 10 %. Zároveň, toto tepelné čerpadlo je schopno spolehlivě fungovat i v teplotách -25 °C, tj. podmínkách, na které většina čerpadel vzduch/voda není stavěna.
  • Je extrémně tiché i při  maximálním výkonu při nízkých teplotách, což je jeden z důvodů, proč  HELIOTERM SOLID M najdete u obytných objektů s vysokou spotřebou tepla. Zároveň, díky možnosti umístění blízko budovy odpadají zvýšené náklady na potrubí a izolační materiály.
  • V kaskádním zapojení s jedním regulátorem je HELIOTERM SOLID M schopno dosáhnout výkonu 600 kW, průměrný roční topný faktor 5,2 pak potvrzuje, že toto čerpadlo dokáže vyrábět energii velmi efektivně.
  • Jeho konstrukce umožňuje souběžnou výrobu tepla a chladu.

Jako bonus, díky speciálnímu zakrytí ventilátorů, venkovní jednotka HELIOTERM SOLID M nepředstavuje zvýšené riziko a lze ji umístit i u budov se zvýšeným pohybem dětí.

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

 

V porovnání s ostatními průmyslovými tepelnými čerpadly má HELIOTERM SOLID M velmi nízkou spotřebu elektrické energie, je schopno poskytovat stabilní výkon i v nízkých venkovních teplotách, je méně investičně náročné. Více informací o provozních vlastnostech HELIOTERM SOLID M najdete v prezentaci viz zde.

Reklama
Reklama

Související články

5 pojmů, které byste měli znát, pokud chcete pořizovat krbová kamna!

30.09.2021 | Krby a vytápění

„Teplo rodinného krbu“ – dopřejte si jej i vy. Plánujete i vy pořizovat krbová kamna a nejste si úplně jisti, jaký je mezi nimi rozdíl, nevíte, k… Celý článek

Jak na vytápění rodinného domu? Přejděte na kondenzační plynový kotel a ekvitermní vytápění

21.09.2021 | Krby a vytápění

Vzhledem ke zdražování elektřiny se vytápění pomocí plynu jeví jako ekonomické řešení. Kdo může, ten si pořizuje nový kondenzační plynový kotel. Jaké… Celý článek

Větrejte a topte zároveň! S výkonnou rekuperační jednotkou!

09.08.2021 | Krby a vytápění

O nutnosti pravidelného větrání vám hodiny může vyprávět nejeden lékař. I větrat se však musí umět. Bezproblémové je větrání v letních měsících, kdy… Celý článek

Topení zemním plynem: Kolik stojí teplo domova?

09.04.2021 | Krby a vytápění

Znáte všechny výhody topení plynem? Jde o jednu z levnějších a ekologičtějších možností vytápění. Zjistěte jeho přednosti oproti jiným způsobům… Celý článek

Reklama
Reklama