Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

13.12.2018 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Šetříte s nimi peníze, čas, námahu, životní prostředí. Schopnost zajistit Vám teplo i v krutých mrazech za Vás odzkoušely domácnosti ve Skandinávii. Získáte na ně dotaci od státu, v létě Vám mohou posloužit jako klimatizace či zdroj teplé vody pro zahradní bazén. Tepelná čerpadla toho nabízí opravdu hodně a poptávka po nich roste od Švédska přes Českou republiku až po Itálii. Proč si tedy jedno nepořídit i do Vaší nemovitosti?

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě
Reklama

Zkušenosti ze Švédska ukazují, že tepelná čerpadla jsou schopna spolehlivě sloužit i více než 20 let. Řeč je přitom o jednotkách instalovaných v 90. letech minulého století, dnes prodávané produkty jsou přitom ještě výkonnější a odolnější. V České republice pošramotili pověst tepelných čerpadel nepoctiví prodejci, kteří svým zákazníkům nabízeli nevhodné typy tepelných čerpadel, „šizené“ produkty či odbili instalaci čerpadla. Pokud však vyberete zkušeného a seriózního prodejce, máte prakticky vyhráno!

Tepelná čerpadla dokáží spolehlivě vytopit jednopokojové objekty i velké bytové domy. Energii získávají z volně dostupných zdrojů, tj. vody, větru, geotermálního tepla, odpadového tepla. Díky tomu, u tepelných čerpadel můžete náklady na teplo kalkulovat spolehlivě na dlouhou dobu.

Jak ale poznat prodejce, který je schopen Vám poradit tak, aby se pro Vás ze snu o spolehlivém zdroji tepla nestala noční můra protkaná opakovanými poruchami, neschopností vyrobit dostatek tepla apod.? Stačí, když při výběru čerpadel:

  • Oslovíte v první řadě prodejce, kteří mají ve své nabídce více typů tepelných čerpadel, tj. vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda, země/voda apod. Pozor na fakt, že nejlevnějším typem čerpadel, který lze zároveň snadno instalovat, je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, z tohoto důvodu se jedná o čerpadlo s největším zastoupením v nabídkách prodejců. Nicméně, čerpadla vzduch/vzduch jsou vhodná pouze v některých případech. Pokud například máte nemovitost s 4 a více pokoji, vysokou spotřebu tepla, není pro Vás tepelné čerpadlo vzduch/vzduch vhodné.
  • Budete vybírat z tepelných čerpadel s oceněním Evropská značka kvality Q, která Vám coby zákazníkovi dává hned několik jistot, např.: jistotu dostupnosti náhradních dílů, jistotu správnosti informací o výkonu čerpadla apod. (více o Evropské značce kvality Q najdete zde).
  • Instalaci tepelného čerpadla svěříte zkušeným pracovníkům. Zavedení prodejci tepelných čerpadel často disponují vlastním týmem techniků. Kvalita instalace má zásadní vliv na výkon a životnost čerpadla, nesvěřujte ji tedy „univerzálním“ řemeslníkům ze stavebních firem, nepokoušejte se tepelné čerpadlo složit sami.

 

Na tepelných čerpadlech se rozhodně nevyplatí šetřit, každou tisícikorunu, kterou ušetříte tím, že budete tolerovat nižší kvalitu čerpadla či instalace, draze zaplatíte v budoucnosti.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Jaké doporučení by Vám pravděpodobně daly švédské domácnosti při výběru zdroje tepla?

15.10.2019 | Krby a vytápění

Hledáte řešení, které dlouhodobě, spolehlivě a s maximálním komfortem udrží Vaše účty za topnou sezónu na minimu? Nabídek, které se tváří jako ty… Celý článek

Teplo je důležité. Jak ale netopit pánu bohu do oken?

07.02.2019 | Krby a vytápění

Když je venku zima, první věcí, kterou doma uděláme, je to, že si zatopíme. Pokud ale nechcete být překvapeni nepřiměřeně vysokými náklady za… Celý článek

Kotel na dřevo H4EKO-D si poradí s malými i velkými kusy dřeva i bez vaší pomoci

26.10.2018 | Krby a vytápění

Hledáte ideální kotel za svůj starý model nebo plánujete jeho umístění do novostavby, jež na vytápění ekologickou cestou nebyla původně projektována?… Celý článek

Reklama
Reklama