Reklama

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

13.12.2018 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

Šetříte s nimi peníze, čas, námahu, životní prostředí. Schopnost zajistit Vám teplo i v krutých mrazech za Vás odzkoušely domácnosti ve Skandinávii. Získáte na ně dotaci od státu, v létě Vám mohou posloužit jako klimatizace či zdroj teplé vody pro zahradní bazén. Tepelná čerpadla toho nabízí opravdu hodně a poptávka po nich roste od Švédska přes Českou republiku až po Itálii. Proč si tedy jedno nepořídit i do Vaší nemovitosti?

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

Zkušenosti ze Švédska ukazují, že tepelná čerpadla jsou schopna spolehlivě sloužit i více než 20 let. Řeč je přitom o jednotkách instalovaných v 90. letech minulého století, dnes prodávané produkty jsou přitom ještě výkonnější a odolnější. V České republice pošramotili pověst tepelných čerpadel nepoctiví prodejci, kteří svým zákazníkům nabízeli nevhodné typy tepelných čerpadel, „šizené“ produkty či odbili instalaci čerpadla. Pokud však vyberete zkušeného a seriózního prodejce, máte prakticky vyhráno!

Tepelná čerpadla dokáží spolehlivě vytopit jednopokojové objekty i velké bytové domy. Energii získávají z volně dostupných zdrojů, tj. vody, větru, geotermálního tepla, odpadového tepla. Díky tomu, u tepelných čerpadel můžete náklady na teplo kalkulovat spolehlivě na dlouhou dobu.

Jak ale poznat prodejce, který je schopen Vám poradit tak, aby se pro Vás ze snu o spolehlivém zdroji tepla nestala noční můra protkaná opakovanými poruchami, neschopností vyrobit dostatek tepla apod.? Stačí, když při výběru čerpadel:

  • Oslovíte v první řadě prodejce, kteří mají ve své nabídce více typů tepelných čerpadel, tj. vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda, země/voda apod. Pozor na fakt, že nejlevnějším typem čerpadel, který lze zároveň snadno instalovat, je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, z tohoto důvodu se jedná o čerpadlo s největším zastoupením v nabídkách prodejců. Nicméně, čerpadla vzduch/vzduch jsou vhodná pouze v některých případech. Pokud například máte nemovitost s 4 a více pokoji, vysokou spotřebu tepla, není pro Vás tepelné čerpadlo vzduch/vzduch vhodné.
  • Budete vybírat z tepelných čerpadel s oceněním Evropská značka kvality Q, která Vám coby zákazníkovi dává hned několik jistot, např.: jistotu dostupnosti náhradních dílů, jistotu správnosti informací o výkonu čerpadla apod. (více o Evropské značce kvality Q najdete zde).
  • Instalaci tepelného čerpadla svěříte zkušeným pracovníkům. Zavedení prodejci tepelných čerpadel často disponují vlastním týmem techniků. Kvalita instalace má zásadní vliv na výkon a životnost čerpadla, nesvěřujte ji tedy „univerzálním“ řemeslníkům ze stavebních firem, nepokoušejte se tepelné čerpadlo složit sami.

 

Na tepelných čerpadlech se rozhodně nevyplatí šetřit, každou tisícikorunu, kterou ušetříte tím, že budete tolerovat nižší kvalitu čerpadla či instalace, draze zaplatíte v budoucnosti.

 

 

Související články

Kotel na dřevo H4EKO-D si poradí s malými i velkými kusy dřeva i bez vaší pomoci

Kotel na dřevo H4EKO-D si poradí s malými i velkými kusy dřeva i bez vaší pomoci

26.10.2018 | PR článek | Krby a vytápění

Hledáte ideální kotel za svůj starý model nebo plánujete jeho umístění do novostavby, jež na vytápění ekologickou cestou nebyla původně projektována? ... Celý článek

 Chytré vytápění přispívá k energetickým úsporám

Chytré vytápění přispívá k energetickým úsporám

25.10.2018 | PR článek | Krby a vytápění

V České republice činily průměrné roční náklady za energie v roce 2017 téměř 11300 korun. V letošním roce oznámili poskytovatelé energií další navýšen... Celý článek

Tepelná čerpadla – topí i chladí velké objekty napříč Českou republikou

Tepelná čerpadla – topí i chladí velké objekty napříč Českou republikou

28.9.2018 | PR článek | Krby a vytápění

Nejlepší tepelné čerpadlo pro všechny situace neexistuje. I u stejných typů čerpadel, např. vzduch/voda, země/voda apod., existují mezi jednotlivými p... Celý článek

Zapomeňte na uhlí, plyn či elektřinu – dnes frčí tepelná čerpadla!

Zapomeňte na uhlí, plyn či elektřinu – dnes frčí tepelná čerpadla!

17.9.2018 | PR článek | Krby a vytápění

Tradiční vytápění uhlím, plynem či elektřinou je stále dražší a problematičtější. Dnes je IN šetřit energii s alternativním zdrojem. Ostatně žádá to i... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii