Reklama

Teplo domova

26.07.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Krby a vytápění

Pořídit si krb nebo krbová kamna zdaleka nemusí být jen praktickou záležitostí.

Teplo domova
Reklama

Pec nebo kamna najdeme snad v každé pořádné české pohádce. Do předminulého století bývala pec přirozeným centrem obytné místnosti. Nejenže se v ní topilo, ale také vařilo a peklo. Později ji nahradilo pohodlnější a téměř bezúdržbové ústřední topení. V dnešní době, především s rozvojem bydlení v rodinných domcích v satelitech kolem velkých měst, se krbová kamna nebo krby dočkaly renesance. Tento vedlejší zdroj tepla dokážeme náležitě ocenit obzvláště v přechodném období (na jaře a na podzim), nebo pokud je chladnější léto. Je-li totiž dostatečně výkonný a dobře navržený, dokáže podstatně snížit náklady na topení. Zanedbatelná však není ani funkce estetická – pohled do mihotavých plamenů nelze ničím nahradit.

 

Optifire 764 je jednou z mimořádně technicky vyspělých krbových vložek značky Bogart & Gonay se systémem spalinových přepážek a termostatem regulujícím intenzitu hoření. (60 810 Kč, Semaco)

 

Vysoce výkonný „dvojitý“ krb STÛV 21/95 disponuje oboustrannou prosklenou plochou mimořádné výšky, která je díky dobře promyšlenému systému hoření stále čistá. (89 010 Kč, Semaco)

 

 

Krb Dalmas z masivního bílého vápence z oblasti Provence bývá kombinován s deskou z granitu či mramoru. (174 400 Kč, www.krby-parma.cz)

Model Valdebrau značky Godin vyrobený z kartáčovaného nerezu představuje otevřené kruhové ohniště s možností zatažení skleněnou clonou. (327 100 Kč, www.krby-parma.cz)

 

Elisir Idro jsou plně automatizovaná krbová kamna na dřevní pelety vybavená teplovodním výměníkem pro komfortní vytápění všech prostor v domě. (77 202 Kč, Top-el)

 

Výkonná krbová kamna Falo 2L s plnohodnotnou troubou mají ručně vyrobený kachlový obklad. (99 370 Kč, Top-el)

 

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Jak ochránit kamna s výměníkem, když vypnou proud?

20.12.2019 | Krby a vytápění

Venku tuhne a zima se začíná hlásit o slovo. Ráno škrábeme auto, ven chodíme zabalení do teplých kabátů, na rukou rukavice. O to víc se těšíme na… Celý článek

Jaké doporučení by Vám pravděpodobně daly švédské domácnosti při výběru zdroje tepla?

15.10.2019 | Krby a vytápění

Hledáte řešení, které dlouhodobě, spolehlivě a s maximálním komfortem udrží Vaše účty za topnou sezónu na minimu? Nabídek, které se tváří jako ty… Celý článek

Teplo je důležité. Jak ale netopit pánu bohu do oken?

07.02.2019 | Krby a vytápění

Když je venku zima, první věcí, kterou doma uděláme, je to, že si zatopíme. Pokud ale nechcete být překvapeni nepřiměřeně vysokými náklady za… Celý článek

Tento zdroj tepla Vám ušetří řadu starostí, musíte ale vybírat pečlivě

13.12.2018 | Krby a vytápění

Šetříte s nimi peníze, čas, námahu, životní prostředí. Schopnost zajistit Vám teplo i v krutých mrazech za Vás odzkoušely domácnosti ve Skandinávii.… Celý článek

Reklama
Reklama