Větrejte a topte zároveň! S výkonnou rekuperační jednotkou!

09.08.2021 | PR článek | Rubrika - Krby a vytápění

O nutnosti pravidelného větrání vám hodiny může vyprávět nejeden lékař. I větrat se však musí umět. Bezproblémové je větrání v letních měsících, kdy zkrátka otevřeme okna, aniž bychom přišli o teplo v domě.

Větrejte a topte zároveň! S výkonnou rekuperační jednotkou!
Reklama

Problémem však jsou měsíce zimní, kdy často větráme na úkor ztráty tepelné energie. Za kterou draze platíme. V tomto případě se rozhodně vyplácí výkonná rekuperační jednotka. Ta vzduch v místnosti nejenom vymění, ale v některých případech jej i ohřeje. A tím zabije dvě mouchy jednou ranou.

Naučte se větrat

Pojmem rekuperace rozumíme řízenou výměnu vzduchu v interiéru domu. Konkrétně se jedná o zpětné získávání vzduchu a tepla ze vzduchu odpadního. V praxi to probíhá následovně: rekuperační jednotka nasaje vzduch z venku a přivede ho do rekuperačního výměníku. Tam dojde k jeho ohřátí na teplotu vzduchu a následnému vpuštění do místnosti. Jednoduché, že? Rekuperační jednotka tak mnohdy plně nahradí topení i větrání okny, která v podstatě celoročně mohou zůstat zavřená. Teplo zůstane v domě a vzduch se v místnostech i přesto vymění.

Nástěnná, podstropní a lokální

Na trhu najdete rekuperační jednotky různých typů, ať již se jedná o nástěnné, podstropní či lokální. Rozdíly mez nimi jsou především ve způsobu jejich instalace. Do kancelářských i rezidenčních objektů je vhodná například nástěnná rekuperační jednotka Renovent Excellent 180 z portfolia společnosti Štorc TZB vynikající tichým chodem, vysokou mírou regulovatelnosti a extrémně nízkou spotřebou.

Nízká a se širokými možnostmi instalace

Zápasíte doma s prostorem? V tom případě vaší volbou zřejmě bude rekuperace podstropní, která na pohled připomíná nenápadný diaprojektor. Tato rekuperační jednotka je velmi nízká a se širokou možností instalace. A stejně jako jednotka nástěnná velmi tichá a energeticky nenáročná.

Malá, designově zajímavá a výkonná

Možná ale toužíte po rekuperační jednotce, která nijak nenaruší váš interiér. Jednotce malé, designově zajímavé, výkonné, a přitom tiché a energeticky opět nenáročné. Právě pro vás je určená rekuperační jednotka lokální. Konkrétní model ale samozřejmě konzultujte s odborníkem.

Reklama
Reklama

Související články

5 pojmů, které byste měli znát, pokud chcete pořizovat krbová kamna!

30.09.2021 | Krby a vytápění

„Teplo rodinného krbu“ – dopřejte si jej i vy. Plánujete i vy pořizovat krbová kamna a nejste si úplně jisti, jaký je mezi nimi rozdíl, nevíte, k… Celý článek

Jak na vytápění rodinného domu? Přejděte na kondenzační plynový kotel a ekvitermní vytápění

21.09.2021 | Krby a vytápění

Vzhledem ke zdražování elektřiny se vytápění pomocí plynu jeví jako ekonomické řešení. Kdo může, ten si pořizuje nový kondenzační plynový kotel. Jaké… Celý článek

Topení zemním plynem: Kolik stojí teplo domova?

09.04.2021 | Krby a vytápění

Znáte všechny výhody topení plynem? Jde o jednu z levnějších a ekologičtějších možností vytápění. Zjistěte jeho přednosti oproti jiným způsobům… Celý článek

Průmyslové tepelné čerpadlo s vysokým výkonem a nízkými provozními náklady? Tady je!

04.04.2021 | Krby a vytápění

Hotely, bytové domy, administrativní objekty, konferenční sály, sportovní areály a další na teplo náročné budovy mohou díky tepelným čerpadlům získat… Celý článek

Reklama
Reklama