6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

12.4.2012 | Redakce | Rubrika - Kuchyně

6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

Sponzorované odkazy:

Jídelna, nebo místo kde obvykle jíte je centrem rodinného života a mnohdy také prostorem, kde se setkáváte s přáteli a členy širšího příbuzenstva. Setkáváte se zde při každodenním stolování, děti využívají jídelní stůl jako místo pro přípravu do školy i hry. K stolu se posadí kamarádka, která zaskočila na kávu, večer se zde sejdete k rodinné konverzaci i poradě se svým životním partnerem.
Jednoduše řečeno, jídelna je prostor, který si zaslouží naši péči a pozornost.

Do jídelny je nejvhodnější kulatý nebo oválný stůl se čtyřmi, šesti nebo osmi židlemi. Kulatý nebo oválný stůl vytváří mezi stolujícími vstřícnější energii než stůl obdélníkový, který je staví do opozice. Židle musí být pohodlné a stabilní. Nejlépe s pevným opěradlem a područkami. Takové poskytují největší ochranu a pocit bezpečí.
v Stůl postavte do centra místnosti tak, aby okolo něj byl dostatek prostoru pro židle i průchod okolo nich. Žádný ze stolujících by se neměl cítit stísněně, ani by neměl být obtěžován procházením ostatních.

Vyvarujte se umístění stolu pod stropní trám, jeho negativní energie by narušovala konverzaci a rozdělovala stolující na vzájemně si odporující tábory. Pokud se tomu nemůžete vyhnout, postavte stůl rovnoběžně s trámem a na trám zavěste proti sobě dvě zrcátka Ba gua, které v něm vytvoří symbolickou cestu pro průchod energie.

Židlí by mělo být pokud možno víc, než je obvyklý počet stolovníků. Dostatečný počet míst k sezení k vám přiláká přátele a společnost. Naopak, pokud máte u stolu jen jednu židli, budete na návštěvu přátel čekat marně.

Dbejte na to, aby v jídelně nedošlo ke stagnaci „cchi“. To by mohlo přinést „dusnou atmosféru“, přivolat hádky a nesváry. Nad jídelní stůl můžete zavěsit křišťál pro Feng shui ve tvaru koule – jeho ženská energie napomáhá hladce plynoucí konverzaci, prozáří prostor a přináší pozitivní vibrace.

Pokud žijete sami, nezapomeňte, že minimální počet židlí jsou tři. Feng shui doporučuje, abyste si každý den sedali na jinou židli. Tak aktivujete jejich energii a přivoláte do svého života ty správné lidi.

Nádobí, které používáte by mělo být vždy v perfektním stavu. Feng shui připomíná, že je správné vyhodit vše rozbité, nefunkční a poškozené. To platí i pro jídelní porcelán a sklo. Nejen že prasklá sklenička hrozí pořezáním a odštípnutý talíř nepůsobí právě estetickým dojmem, ale veškeré kazy a poškození přivolávají negativní „sha cchi“, která sebou přináší problémy, nedostatek a nemoci. A o to přeci nikdo nestojí.

Nezapomeňte na krásné prostírání a dekorace. Využívejte možností a barev sezóny. Změna prostírání a kytka na stole zázračně promění již známý prostor. Vhodně vybraná květina provoní prostor lépe než bytový parfém. Mým osobním typem jsou hyacinty – koupí se v mnoha barvách a jejich vůně je prostě neodolatelná. Navíc je můžete po odkvětu zasadit do zahrady, kde vás jejich krása bude těšit každé další jaro.

Potěšte své oči i srdce krásnou dekorací, ale nezapomeňte na správnou míru. Je krásné mít ozdobený stůl, ale přes výzdobu musíte vidět na ostatní u stolu.


Přeji vám krásné voňavé jaro.
L. Djemelová
Konzultantka Feng shui
www.fengshui-interiery.cz

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!

Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!

14.6.2012 | PR článek | Kuchyně

Chladná rána od nohou proberou nejednu hospodyňku v její hezké kuchyni, když připravuje snídani, nebo svačinu pro své blízké. Studená dlažba nebo lino... Celý článek

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

24.5.2012 | PR článek | Kuchyně

Perfektní dojem z krásné a stylové kuchyně mohou snadno zhatit detaily. Otlučený hrnec po babičce na luxusním nerezovém sporáku nejen hloupě vypadá, a... Celý článek

Nadčasová kolekce jemných odstínů

Nadčasová kolekce jemných odstínů

27.2.2012 | časopis Panel Plus | Kuchyně

Desítky tisíc můžeme při výběru kuchyně uspořit díky správnému výběru barvy, ale také díky odolnému ošetření nábytku. Moderní nebo rustikální, bílá ne... Celý článek

HETTICH: Zásuvkový program InnoTech

HETTICH: Zásuvkový program InnoTech

28.2.2012 | PR článek | Kuchyně

Ze zkušeností výrobců nábytku a provozovatelů kuchyňských a koupelnových studií vyplývá, že zákazníci při výběru nábytku kladou velký důraz na celkový... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii