6 tipů, jak vybrat jídelní stůl

09.11.2021 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Pokud bychom doma postrádali jídelní stůl, žilo by se nám velmi nekomfortně. Proto si jej lidé pořizují i do mini bytů, kde jej montují na zeď ve variantě čistě účelové sklápěcí desky. Máte-li místa dost, vyberte si dle svého vkusu a v potřebné velikosti.

6 tipů, jak vybrat jídelní stůl
Reklama

Dbejte na kvalitní materiál – ať už máte rádi nábytek z masivního dřeva, nebo hledáte jídelní stůl vyrobený z více materiálů, vždy kupujte kvalitu. Jen tak vám stůl vydrží mnoho let i při každodenním používání celé rodiny. Platí, že čím je jednodušší, tím odolnější by měl být.

  1. Rozkládací jídelní stoly – je vás někdy spousta, přitom běžně žijete ve dvou, třech?  Vhod by vám mohl přijít rozkládací stůl. Může být kulatý i čtvercový. Čím jednodušší systém rozkládání, tím lepší verze pro vás.
  2. Tvar stolu – čím menší prostor, tím menší stůl vybíráme. Jestliže nepotřebujete rozkládací stůl, ale i tak chcete mít možnost usadit občas méně a někdy více osob na malém prostoru, vsaďte na kulatý nebo oválný stůl.
  3. Vzhled stolu dle stylu bydlení – je mnoho stylů, v nichž můžete stoly vybírat. Venkovský, moderní, elegantní, extravagantní… Bude součástí kuchyně, nebo bude jídelna samostatná?
  4. Péče o stůl – jestliže si koupíte stůl z masivu, jež nebude ošetřen nátěrem či třeba napuštěn oleji, budete se o něj muset starat. I skvrny se mohou do masivu vsáknout a odstraníte je jen mechanicky.
  5. Cena – je to škoda, ale mnohdy nám udává směr. Jídelní stůl i moderní jídelní židle by k sobě měly ladit bez ohledu na cenu.

 

Máte-li moderní styl bydlení a dostatek prostoru, vsaďte na oválný nebo obdélníkový typ jídelního stolu. Jídelní židle se k nim vejdou v dostatečném počtu a působí fantasticky. Přesvědčte se sami na nabytek-forliving.cz.

 

Reklama
Reklama

Související články

Lakované kuchyně jsou krásné a kvalitní

02.12.2021 | Kuchyně

Rozhodli jste se, že si po patnácti, dvaceti letech dopřejete novou kuchyni? Možná jste koupili byt a teď vše nově zařizujete. Celý článek

Kuchyně a vestavěné skříně: Do těch se vyplatí investovat

01.09.2021 | Kuchyně

Láska prochází žaludkem, a proto není divu, že kuchyň bývá považována za srdce domova. Možná to neplatí úplně v každé domácnosti, ne všude se denně… Celý článek

Vybíráme kuchyňský dřez

31.07.2021 | Kuchyně

Jestliže rekonstruujete kuchyni, nebo si zařizujete kuchyni novou, určitě přijde dříve či později na řadu kuchyňský dřez. V dnešní době máte na výběr… Celý článek

Kvalita napříč generacemi

15.04.2021 | Kuchyně

Možná si ho pamatujete i vy. Bytelný litinový mlýnek, který používala snad každá babička a mohla se na něj vždycky spolehnout. Celý článek

Reklama
Reklama