9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně neobejdete bez kuchyňské linky, trouby, sporáku, dřezu a případně také myčky nádobí, která vám ušetří spoustu času i práce. Kromě toho je však třeba myslet i na další vybavení, které budete přímo využívat k vaření a pečení vašich oblíbených dobrot.

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět
Reklama

Dokud bydlíme u rodičů, kde máme prakticky vše, co potřebujeme, přímo pod nosem, často si ani neuvědomíme, jaké všemožné příslušenství bychom si do vlastní kuchyně měli pořídit, aby nám při přípravě jídla nic nescházelo. Proto jsme si pro vás připravili seznam základních věcí, které by vám během vaření mohly chybět - a valnou většinu z nich momentálně nabízí Penny čtvrtečník za jedinečné ceny!

1.      Sada hrnců a poklic

Těžko byste si uvařili, kdybyste neměli v čem. Proto je třeba do nákupního košíku v první řadě přihodit několik hrnců, a to v různých velikostech - základem je jeden nebo dva větší hrnce, k tomu kastrol a rendlík. Ideální bude, když hrnce nakoupíte v sadě, tak jak je nabízí nejnovější Penny leták, a to za akční cenu 1 199 Kč.

2.      Pořádná pánev

Nicméně v hrnci byste si jen těžko připravili palačinky, vaječnou omeletu nebo šťavnatý steak. K tomu vám skvěle poslouží pořádná pánev, a to nejlépe v menší i větší velikosti. Časem si můžete dokoupit i speciální pánev na lívance nebo palačinky, která je nižší, a tak umožňuje snadné obracení.

3.      Nože několika velikostí

Když půjdete do obchodu, najdete tam minimálně patnáct různých druhů nožů. Vám jich však pro začátek postačí šest - malý loupací, větší na zeleninu, steakový na maso, pak jeden univerzální, k tomu jeden kuchařský a nakonec zubatý na chléb. I nože v letáku Penny najdete za akční cenu, a to hned v celé sadě po sedmi kusech za úžasných 199 Kč. K nim byste si samozřejmě měli pořídit i prkénko, abyste si novou linku hned nepoškrábali.

4.      Vařečky a obracečky

Jakoukoliv polévku či obyčejné lečo je pochopitelně potřeba něčím míchat, a tak byste neměli zapomenout ani na dostatečné množství vařeček a obraceček, se kterými snadno zabráníte tomu, aby se vám váš pokrm přichytil na dno hrnce.

5.      Struhadlo a další příslušenství

Při přípravě salátů, pomazánek i jakýchkoli jiných jídel vám určitě přijde vhod také struhadlo. Není však jedinou menší pomůckou, která se v kuchyni hodí. Nezbytností jsou také naběračky, cedník, lis na česnek, škrabka na zeleninu, palička na maso nebo brousek na nože.

6.      Rychlovarná konvice

Až si budete připravovat čaj nebo kávu, určitě se vám nebude chtít pokaždé brát nový hrnec a čekat, až se vám na sporáku voda uvaří. Proto si nezapomeňte pořídit rychlovarnou konvici, která vyžaduje velmi malou investici a podstatně šetří čas. Opět se vám stane pomocníkem Penny leták čtvrtečník, ve kterém ji najdete ve skleněném provedení za pouhých 339 Kč.

7.      Mixér

Máte rádi krémové polévky nebo si čas od času dáte na svačinu ovocné či zeleninové smoothie? Tak to by vám doma neměl chybět ani mixér, ať už klasický stolní nebo tyčový. Kromě polévek a smoothie s ním snadno připravíte i různé kaše, dětské přesnídávky nebo lahodné dressingy, se kterými si na vašem salátu obzvlášť pochutnáte.

8.      Sada talířů a sklenic

Připravené jídlo pochopitelně potřebujete na něčem servírovat, a tak by ve vašem kuchyňském repertoáru neměly chybět ani talíře, a to hluboké, mělké i malé dezertní talířky. Samozřejmě budete potřebovat i misky, hrnky a sklenice na pití. 

9.      Příbory

Poslední velmi důležitou položkou na nákupním seznamu, kterou také najdete v aktuálním letáku Penny, jsou příbory. Kompletní sada by měla obsahovat polévkové lžíce, vidličky, nože a čajové lžičky - vše po šesti kusech.

 

Reklama
Reklama

Související články

Kuchyně a vestavěné skříně: Do těch se vyplatí investovat

01.09.2021 | Kuchyně

Láska prochází žaludkem, a proto není divu, že kuchyň bývá považována za srdce domova. Možná to neplatí úplně v každé domácnosti, ne všude se denně… Celý článek

Vybíráme kuchyňský dřez

31.07.2021 | Kuchyně

Jestliže rekonstruujete kuchyni, nebo si zařizujete kuchyni novou, určitě přijde dříve či později na řadu kuchyňský dřez. V dnešní době máte na výběr… Celý článek

Kvalita napříč generacemi

15.04.2021 | Kuchyně

Možná si ho pamatujete i vy. Bytelný litinový mlýnek, který používala snad každá babička a mohla se na něj vždycky spolehnout. Celý článek

Místo, kde nám chutná

21.12.2020 | Kuchyně

Jídelna – termín v domácím bydlení již téměř zapomenutý. Zapomenutý téměř, docela jistě však ne docela. Většina asociací při vyslovení tohoto názvu… Celý článek

Reklama
Reklama