Reklama

Ať Vám chutná

26.03.2013 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Správné prostorové řešení, dokonale fungujíci spotřebiče a vkusné barvy: to je ideální kuchyně současnosti.

Ať Vám chutná
Reklama

VELKORYSE koncipovaná kuchyňská linka Nova Lack díky svým rozměrům disponuje dostatkem úložných prostor i pracovních ploch, takže ji ocení i ženy, které vaří pro větší počet osob. (Atelier Pedro)

 

NA LUXUSNÍ model Niobe byl použit speciálně upravený materiál s odolným melaminovým povrchem. Pracovní deska v dekoru dřeva je z profilovaného lamina. (Mobalpa)

 

Praktické sestavy vybavené nejmodernějšími spotřebiči jsou jako dokonalý stroj určený k přípravě jídla. Bývají převážně hladké, často provedené ve vysokém lesku a s minimem detailů. Aby se tomuto „stroji“ podařilo vdechnout život, měli bychom uvážlivě pracovat s barvami. Je známo, že teplé barvy podporují chuť k jídlu, takže pokud v kuchyni spojené s jídelním koutem vsadíte na žlutou, oranžovou nebo červenou, rozhodně neuděláte chybu. Obecně platí, že v dobře přirozeně osvětlené místnosti si můžete dovolit tmavší odstíny. U moderních linek se nyní často používá kombinace dvou barev čelních ploch (obvykle bílá + další barva) nebo dýhy a laku (materiálově nebo barevně se tak odlišují horní a dolní skříňky).


ZAJÍMAVÝ efekt vytváří u moderní linky Juliana prosvětlený pracovní pult. Tento model se vyrábí z lamina a lze volit z lakovaných nebo dýhovaných částí korpusu. (Nadop)

 

MÍSTO klasických horních skříněk lze použít i otevřené police nebo vysoké skříňky se žaluzií. (Sconto Nábytek)


Chytré řešení

Užitečnou vymožeností, kterou oceníte při každodenní práci v kuchyni, se stal produkt společnosti Blum s názvem SERVO-DRIVE uno. Jde o elektrický pohon spodních skříněk, který se dá namontovat i do stávající linky. Když máte během vaření plné nebo špinavé ruce, stačí se jen lehce dotknout a dřezová skříňka s odpadkovým košem se otevře pouhým dotykem. Tento systém přijde vhod i při vyndávání hrnců či úklidu nádobí z myčky – tedy při většině činností. (www.blum.cz)
 
SESTAVU, která je díky své velikosti vhodná i do malých místností či garsonek, zvýraznila oranžová dvířka spodních skříněk. (Foto: Sconto Nábytek)
 
 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama