Reklama

Ať Vám chutná

26.3.2013 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Správné prostorové řešení, dokonale fungujíci spotřebiče a vkusné barvy: to je ideální kuchyně současnosti.

Ať Vám chutná

VELKORYSE koncipovaná kuchyňská linka Nova Lack díky svým rozměrům disponuje dostatkem úložných prostor i pracovních ploch, takže ji ocení i ženy, které vaří pro větší počet osob. (Atelier Pedro)

 

NA LUXUSNÍ model Niobe byl použit speciálně upravený materiál s odolným melaminovým povrchem. Pracovní deska v dekoru dřeva je z profilovaného lamina. (Mobalpa)

 

Praktické sestavy vybavené nejmodernějšími spotřebiči jsou jako dokonalý stroj určený k přípravě jídla. Bývají převážně hladké, často provedené ve vysokém lesku a s minimem detailů. Aby se tomuto „stroji“ podařilo vdechnout život, měli bychom uvážlivě pracovat s barvami. Je známo, že teplé barvy podporují chuť k jídlu, takže pokud v kuchyni spojené s jídelním koutem vsadíte na žlutou, oranžovou nebo červenou, rozhodně neuděláte chybu. Obecně platí, že v dobře přirozeně osvětlené místnosti si můžete dovolit tmavší odstíny. U moderních linek se nyní často používá kombinace dvou barev čelních ploch (obvykle bílá + další barva) nebo dýhy a laku (materiálově nebo barevně se tak odlišují horní a dolní skříňky).


ZAJÍMAVÝ efekt vytváří u moderní linky Juliana prosvětlený pracovní pult. Tento model se vyrábí z lamina a lze volit z lakovaných nebo dýhovaných částí korpusu. (Nadop)

 

MÍSTO klasických horních skříněk lze použít i otevřené police nebo vysoké skříňky se žaluzií. (Sconto Nábytek)


Chytré řešení

Užitečnou vymožeností, kterou oceníte při každodenní práci v kuchyni, se stal produkt společnosti Blum s názvem SERVO-DRIVE uno. Jde o elektrický pohon spodních skříněk, který se dá namontovat i do stávající linky. Když máte během vaření plné nebo špinavé ruce, stačí se jen lehce dotknout a dřezová skříňka s odpadkovým košem se otevře pouhým dotykem. Tento systém přijde vhod i při vyndávání hrnců či úklidu nádobí z myčky – tedy při většině činností. (www.blum.cz)
 
SESTAVU, která je díky své velikosti vhodná i do malých místností či garsonek, zvýraznila oranžová dvířka spodních skříněk. (Foto: Sconto Nábytek)
 
 

Související články

Kuchyň, kde se dobře vaří a chutná už při prvním pohledu

Kuchyň, kde se dobře vaří a chutná už při prvním pohledu

10.5.2013 | Redakce | Kuchyně

Nemusíte bydlet v novém domě, abyste si dopřáli krásnou kuchyň. Zrekonstruovat lze i starý venkovský domek a vytvořit si v něm interiér se všemi vymož... Celý článek

Milánsky salon

Milánsky salon

24.4.2013 | časopis Náš útulný byt | Kuchyně

Přinášíme vám žhavé novinky a aktuální trendy z hlavního nábytkářského veletrhu v Evropě – Salone Internazionale del Mobile. Celý článek

Kuchyň spojená s obývacím pokojem? A proč ne!

Kuchyň spojená s obývacím pokojem? A proč ne!

14.3.2013 | Redakce | Kuchyně

Více než 95 procent současných kuchyní a obývacích pokojů se řeší jako jeden společný prostor. Přesný návod na toto řešení ale neexistuje, záleží před... Celý článek

Vsadili na kvalitu

Vsadili na kvalitu

5.3.2013 | časopis Panel Plus | Kuchyně

Preferujete kvalitní český nábytek? Máte rádi nadčasový design a perfektní řemeslné zpracování? Jak ale poznáte opravdu kvalitní nábytek v nepřeberné ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii