Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí!

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!
Reklama

Přemýšlíte o tom, že byste si pořídili skutečnou vinotéku? Poradíme vám paramery, na něž byste se při výběru tohoto elektrospotřebiče měli zaměřit.

Nechte si poradit!

Vinotéka je ve své podstatě chladnička na víno. A jakou zvolit? Jednozónovou či dvouzónovou? Vestavěnou, nebo volně stojící? Poradíme vám.

Zaměřeno na energetickou náročnost

V první řadě se zaměřte na energetickou náročnost elekrospotřebiče. Uvědomte si, že vaše domácí vinotéka bude stejně jako klasická lednička permanentně v provozu. Čím nižší energetickou náročnost vámi vybraný spotřebič bude mít, tím samozřejmě lépe.

Zaměřeno na kapacitu a počet zón

Jaké víno hodláte ve vinotéce skladovat? Jen bílé? Jen červené? Nebo obojí? A v jakém množství? Hodláte-li ve své vinotéce naráz skladovat různé druhy vín, pořiďte si vinotéku dvouzónovou. Vystačíte-li si s jedním druhem, postačí vám jednozónová. Důležitým parametrem je také kapacita vinotéky. Čím více lahví plánujete naráz chladit, tím větší vinotéka by měla být v hledáčku vašeho zájmu. Svou pozornost však zaměřte i na počet a konstrukci polic.

Volně stojící, nebo vestavná?

Zatímco volně stojící vinotéku můžete postavit prakticky kamkoliv, vestavná vinotéka je přímo určená k zabudování, ať již do kuchyňské linky či baru. Podobně jako ostatní vestavné spotřebiče, s nimiž může přirozeně splynout a kuchyni tak dát punc luxusu a elegance. Z toho důvodu je nutné s ní počítat už při plánování kuchyně. Do hotové kuchyně je pak vhodnější vinotéka volně stojící.

Věřte světovým značkám

Při výběru každého vestavěného spotřebiče se spolu s designem zaměřte na jeho životnost. Z tohoto důvodu se vyplácí sázet na osvědčené světové značky, jimž bezesporu vévodí německá Liebherr, jež si staví na dokonalém designu v kombinaci se špičkovými technologiemi. Chcete-li si dopřát luxusu v podobě toho nejlepšího, co současný trh s vinotékami nabízí, vinotéka LIEBHERR rozhodně bude správnou volbou. Velmi kvalitní ovšem jsou i elektrospotřebiče značek Dunavox a Humivox.

Reklama
Reklama

Související články

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Dobře zásobená spíž je základ. Co by v ní nemělo chybět?

22.05.2019 | Kuchyně

Spíž patří k něčemu, co by v našich domovech nemělo chybět za žádnou cenu. Někdo má pro spíž vyhrazenou celou místnost, jiný ji má umístěnou pouze ve… Celý článek

Reklama
Reklama