Reklama

Designové kuchyně

14.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Pokud premýšlíte o nové kuchyňské lince, jiste máte za sebou mnoho návštěv studií, která se tímto oborem zabývají. Podle čeho vybrat, jak se rozhodnout?

Designové kuchyně
Reklama

V první řadě by měla kuchyně zapadat do konceptu celého interiéru. Pokud budete menit pouze linku, snažte se ji zakomponovat do stávajícího zařízení. V případě, že plánujete rekonstrukci celého bytu, rozmyslete vše i s ostatními místnostmi dopředu, aby byl hotový interiér kompaktní a harmonický. Na lince za každou cenu nešetřete, je to investice na delší dobu, zvyšuje komfort bydlení a také cenu bytu. Při objednávání si dobre přečtěte smlouvu a ujistěte se, že v ceně je DPH, montáž i doprava, zeptejte se rovněž na cenu víceprací. Výrobce by si měl prostor přijet zaměřit a dodat vám podklady pro správný rozvod instalací. Poté by měla montáž proběhnout bez větších komplikací.

TIP:

Kdo rád varí a porádá party pro prátele, mel by zauvažovat nad tzv. komunikativní kuchyní, která má varné centrum otočené směrem k jídelnímu stolu a obývací části.

TATO LINKA je koncipována tak, aby nevypadala jako pracovní místo, ale spíše se stala součástí obývacího pokoje. Interiér se kompletně propojuje a sestavy se prolínají. (Kuchyne Hanák)

ODSTŘEDIVKA se bude hodit k přípravě jakéhokoli listového salátu. Na výběr je v mnoha barevných variantách. (949 Kc, Mobax)

SPOJENÍ kuchyně a obývacího pokoje by nemělo být jen prostorové, v ideálním případě by se měly sjednotit také barvy a materiály na všech prvcích. (Kuchyně Hanák)

RUSTIKÁLNÍ STYL či styl à la Provence? Všechny tyto směry jsou v módě a získávají si stále více příznivců. (Kuchyne Hanák)

JESTLIŽE máte rádi neutrální a jemné odstíny, a přitom se trochu bojíte fádnosti, můžete vnést do prostoru barvu pomocí bytových doplňků, textilií či čalounění židlí. (Kuchyně Hanák)

DO STYLOVÉ kuchyně patří originální doplˇňky. (Mlýnek na kávu, 435 Kc,www.novaline.cz)

ETAŽÉR Club značky WMF má v kuchyni všestranné využití. (1680 Kc, www.kulina. cz)

Příjemné stolování

TAKÉ barová židle musí být pohodlná a odpovídat ergonomickým požadavkům. (Foto: Alax)

MÍSA s ovocem je tou nejlepší dekorací jídelního stolu. (2493 Kc, www.devilshop.cz)

MENU DNE jednoduše napište na tabulku a hostina může zacít. (Revol, www.kulina. cz)

ŽIDLE Punton se stane favoritem všech milovníku oblých a netradičních tvarů. Lze ji objednat jak celodřěvenou, tak i čalouněnou. (Od 3095 Kc, Ton)

Dobrý tip

Výběr židle
Jídelní židli nevybírejte pouze podle vzhledu či současných hitu, dbejte především na pohodlné sezení a kvalitu zpracování. Ideální je ji před objednáním vyzkoušet naživo. (Židle Merano, od 3565 Kc, Ton)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama