Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

24.05.2012 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Perfektní dojem z krásné a stylové kuchyně mohou snadno zhatit detaily. Otlučený hrnec po babičce na luxusním nerezovém sporáku nejen hloupě vypadá, ale navíc i zbytečně mrhá výkonem nového spotřebiče. Jak ale vybrat to správné kuchyňské vybavení, které bude ladit s interiérem a bude funkční?

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti
Reklama

 

Hrajte si s detaily

Díky internetu a široké nabídce vůbec problém sehnat i designové a kvalitní kuchyňské vybavení za rozumnou cenu. Je jen na vás, kolik práce si dáte s výběrem. Věřte ale, že čas, který nákupu věnujte, se vám vrátí. V radosti z krásné kuchyně a snazším vaření.

  • Pro kuchyň v rustikálním stylu volte retro smaltované nádobí a příbory s dřevěnou nebo zdobenou keramickou rukojetí. Ačkoliv rustikální pánev Wok asi neseženete, můžete si koupit keramickou rychlovarnou konvici. Vypadá přesně jako ta z anglických čajových dýchánků!
  • Luxusní kuchyň s mramorem a tmavým dřevem nejlépe doplní ušlechtilá ocel. Střídmost a čistota doplňků nechá vyniknout majestátnosti kamene.
  • U světlých a vzdušných kuchyní vsaďte na sklo. Kov by v prostoru působil zbytečně těžce.
  • Veselou a barevnou kuchyň dolaďte rozvernými doplňky. I indukční nádobí může zářit barvami. Zaměřte na plast (ovšem kvalitní!) nebo smalt.

 

Plánujte pečlivě

Při zařizování nové kuchyně si vyhraďte částku, kterou investujete do nového vybavení kuchyně. Pokud chcete, aby vám vaření přinášelo radost a výsledky stály za to, odložte staré hrnce sesbírané bůhví kde.

Vybavení vybírejte podle dispozic vaší nové kuchyně. Hrnce nakupujte tak, aby velikostně odpovídaly plotýnkám, příbory a drobné spotřebiče podle jídelních zvyků jednotlivých členů rodiny. Přemýšlejte také, kam jednotlivé kusy v kuchyni uložíte. Když budete mít skvělý hrnec, který se vám ale vejde jen do nejvyšší poličky, kam těžko dosáhnete, nebudete ho příliš často využívat.

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama