Reklama

Jak skladovat potraviny v lednici

21.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

To, že nakoupené potraviny hodíte do lednice, zdaleka nestačí. Každá část lednice totiž může mít mírně odlišnou teplotu, ale i vlhkost. A každá potravina má své specifické požadavky, při jejichž dodržení vydrží déle čerstvá. Ideální teplota v lednici je pak 5 °C.

Jak skladovat potraviny v lednici
Reklama

Brambory, ovoce a zelenina

Ovoce i zeleninu bychom měli skladovat v boxech, které najdeme vespod lednice. Ovoce i zelenina potřebují co nejvíce vlhkosti, proto jsou boxy ideálním místem na jejich skladování. Víte ale, že ne všechno ovoce či zelenina chlad potřebují? Například exotické ovoce chlad snáší velmi špatně. Vzhledem k tomu, že roste v teple, je na teplo zvyknuté a lednice z nich zbytečně odstraní vitaminy i jejich dobrou chuť. Taktéž rajčata, okurky, brambory, česnek, citrony a brambory se nehodí pro skladování v lednici. Líp jim bude na tmavém a suchém místě.

Maso a ryby

Maso a ryby skladujte na polici, jež je umístěna nad boxy. Na stejnou polici ukládejte i uzeniny. Chybu neuděláte ani při skladování kompotů a potravin, které chcete skladovat dlouhodobě.

Jak skladovat potraviny v lednici

Mléčné výrobky

Všechny mléčné výrobky, kam patří jogurty, sýry, mléko a další, skladujte v nejvyšších policích lednice. Vlhkost zde je nižší než v dolních částech lednice. Výrobky, které již máte načaté, vždy zabalte do folie či alobalu, aby se nezkazily. Vše aromatické skladujte v uzavřené nádobě, jinak by hrozilo, že vám vše načichne.

A co dvířka?

Ve dvířkách skladujeme nápoje, plechovky a další lahve, které musí stát. Ve dveřích lze skladovat i vejce a máslo, na které je v lednici mnohdy udělaná i speciální přihrádka.

Jak skladovat potraviny v lednici

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama