Reklama

Jak vybrat ideální jídelní stůl?

09.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Místo, kde se setkáváme u jídla se svojí rodinou, ale i s přáteli. Místo, kde se scházíme všichni pohromadě. Ano, jde o jídelnu. Víte však, co je základem každé správné jídelny? Ano, jídelní stůl. Víte však, jak vybrat takový, který vám bude sloužit spoustu let a jen tak vás neomrzí?

Jak vybrat ideální jídelní stůl?
Reklama

Velikost a tvar vašeho jídelního stolu

To, jaký tvar a velikost stolu pořídíme, se odvíjí od toho, jak velkou máme jídelnu (či jídelní kout) a od počtu osob, které se kolem něj budou mít usadit. Mezi nejpraktičtější, ale i nejvíce používané stoly patří ty obdélníkové. Jeho výhodou jsou rovné linie, kdy lze jednu ze stran stolu přisunout například ke stěně. Sice přijdeme o jedno místo, další však získáme tím, že stůl odsuneme. Kulaté stoly volte do větších prostor. Oválné pak tam, kde je místo podobně velké jako k jídelnímu stolu, avšak o trochu větší.

Kolik osob u stolu usedne?

To, kolik osob bude u stolu sedět, výrazně ovlivňuje velikost, kterou budeme muset koupit. Je logické, že ke kulatému stolu usadíme méně osob než k tomu obdélníkovému. Počítáte s tím? Šířka stolu pro jednoho hosta by měla činit alespoň 90 cm, což je ideál pro umístění talířů i dekorací.

Materiálové řešení

Nejoblíbenější materiály na výrobu stolů jsou dřevo a sklo – ale i jejich kombinace. A proč dřevo? Protože jde o přírodní materiál s osobitou barvou, vůní, ale zároveň je jeho údržba jednoduchá. Sklo zase působí vzdušně, lehce a moderně. Sklo je často k nalezení v kombinaci s kovy či dřevem. Pokud máte malé děti, a přesto toužíte po skleněném stolu, vyberte ten z temperovaného skla, které má vyšší odolnost proti nárazu.

Jídelní židle

Židle by měla být tak vysoká, aby naše nohy při sezení svíraly pravý úhel. Dále by se měla dát zasunout pod stůl. Tvrdost by měla být vyšší, u měkkých židlí nám rychle ztěžknou nohy, které se takto unaví. Mezi stolem a koleny by mělo zůstat komfortních 8-9 cm místa.

Jak vybrat ideální jídelní stůl?

Zdroj: pexels.com

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama