Reklama

08.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Mnoho lidí se při zařizování kuchyně dopouští chyb, které si neuvědomí do chvíle, kdy jim dané chyby začnou překážet. Proto vám přinášíme seznam toho, na co byste si při zařizování kuchyně měli dát pozor.

Reklama

Vždy je lepší, pokud si na zařizování kuchyně najmete odborníka. Správný profesionál nemyslí jen na vzhled kuchyně, ale i na praktičnost a malé detaily, které si běžný uživatel zprvu ani neuvědomí. Vzhledem k dnešní nabídce, jež je opravdu velká, lidé při zařizování postupují od jednoho k druhému a na něco snadno zapomenou.

Jakým chybám se vyhnout při zařizování kuchyně

Malá pracovní plocha

Malé kuchyně mohou byt trendy, co už ale tak výhodné není – malé pracovní plochy. Představte si, že budete vařit oběd a do toho budete dělat ještě něco dalšího. A ono nebude kde. Přitom velikost pracovní plochy nemusí vůbec souviset s velikostí kuchyně jako celku. Na trhu je spousta kuchyní, kde si můžete nechat pracovní plochu zvětšit.

Nevhodné povrchy

Možná se vám některý typ povrchu líbí – bohužel ne každý je dělaný přímo do kuchyně. Proto se při vybírání těch správných materiálů snažte o každém, který se vám líbí, zjistit, zda je do kuchyně vůbec vhodný.

Jakým chybám se vyhnout při zařizování kuchyně

Ergonomická návaznost

Mnoho lidí zapomíná na to, že by se kuchyně měla skládat z určitých zón, které usnadní práci v kuchyni. Tyto zóny by měly kopírovat proces vaření tak, abyste nemuseli při vaření pobíhat tam a zase zpátky. Například lednice by měla být blízko dřezu, kde omyjeme zeleninu vytaženou z lednice. Pracovní deska by se měla nacházet mezi dřezem a varnou deskou, u níž by měla být plocha k odkládání hrnců, apod.

Mnoho místa na nepořádek

Při vybírání kuchyně hledejte spíše ty, kde je více úložných prostorů, kam nejde vidět. Je hezké mít kuchyni složenou z polic, ale nepořádek půjde vidět o to víc.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama