Nadčasová kolekce jemných odstínů

27.2.2012 | časopis Panel Plus | Rubrika - Kuchyně

Nadčasová kolekce jemných odstínů

Sponzorované odkazy:

Desítky tisíc můžeme při výběru kuchyně uspořit díky správnému výběru barvy, ale také díky odolnému ošetření nábytku. Moderní nebo rustikální, bílá nebo barevná, fólie nebo lak, malá nebo… – při výběru té správné kuchyně do bytu většinou začínáme v pořadí, kdy má naše fantazie a styl přednost před praktickou stránkou věci.

Zpracováno z časopisu Panel Plus

Ačkoliv si nakonec nemáme problém kuchyň vybavit maximem praktických zásuvek, většinou naše první myšlenky jsou „barevné“. Jak ovšem vybrat správnou barvu, která nám nezačne během několika let vadit? Vydrží vůbec lak v průběhu let?

Jednou z nejčastějších příčin rozsáhlejších změn u kvalitních českých kuchyní nebývá po letech oprava nebo výměna, ale změna barvy, dekoru a s tím pak často i související provedení. Abychom nemuseli každých pět let investovat další prostředky do naší kuchyně dle aktuálních módních vln, přišli například designéři Hanák Nábytek s nadčasovou kolekcí jemných odstínů barev.

Emotivní nadčasové odstíny
Výběr ze sedmdesáti odstínů barev a inspirace přírodními strukturami země tak dalo vzniknout zajímavé kolekci devíti jemných barevných odstínů. S ohledem, aby nepodléhaly snadno módním vlnám a přitom aby majiteli přinášely dlouhá léta radost a dobrý pocit. Které to jsou? Například odstín bílá-antik, jasmínové, dark ivory nebo hnědá Vuitton.

Téměř neomezená životnost
Stálost barev a výdrž povrchu v průběhu let je častou otázkou při výběru kuchyně. Zkušenosti u především levných kuchyní hovoří zejména o poškození vlhkem, pokud nejsou uzavřeny ze všech stran, nebo jakýmikoliv změnami teplot. Dobrou alternativou, jak zachovat i „nadčasové barvy“, je nová generace laků Brilliant Shine. Jde o generaci transparentních a pigmentových laků, která má lepší parametry než laky doposud používané. Díky svým vlastnostem mají téměř neomezenou životnost, absolutní odolnost proti vlhkosti a vysokým teplotám a nejvyšší možný stupeň lesku.

Stálost barevného odstínu
Laky jsou po aplikaci velmi tvrdé, mají významně vyšší odolnost proti oděru a odolnost proti vlhkosti a teplotním změnám. Tím lze dosáhnout také stálosti zvoleného barevného odstínu. Zároveň umožňují vytvářet hladké a uzavřené plochy, jsou tedy schopné kvalitně obklopit celý materiál, z něhož jsou nábytkové kusy kuchyně, ložnice, obýváků či šatny vytvořeny. Svůj název Brilliant Shine laky získali díky nejvyššímu možnému stupni lesku, který má až 100 %.

Zahraniční spolupráce
Za vývojem stojí český výrobce Hanák Nábytek, který zapojil do sedmiměsíčního vývoje také italského výrobce laků Sayerlack. Využil k tomu moderní technologie na bázi polyuretanu a dalších materiálů. Jde v současnosti o nejkvalitnější povrchovou úpravu nábytku u nás, ale pravděpodobně i v Evropě. Společnost Hanák nábytek, a. s., tyto laky již sériově využívá od června 2011 a ve zkušebním provozu mají jeho zákazníci velké množství kuchyní doma již od jara. Cenový rozdíl je minimální, i když samozřejmě záleží na množství lakovaných ploch v poměru k ostatním částem požadované sestavy nábytku. Obecně je navýšení lakování pouze o pět až deset procent.

Zvolíme-li tedy do svého bytu nebo domu tu správnou kuchyň, nadčasový odstín barvy nábytku, u něhož víme, že bude ladit s naším interiérem i v průběhu let, kdy se interiér může změnit, nezapomínejme také na kvalitu provedení. Stálost barev, tvaru i jednotlivých kusů nábytku pak může udržet například velmi pevným a kvalitním lakem.

Přečtete si o tématu Rekonstrukce bytu
Text. Aleš Kacl
Foto: archiv firmy Hanák Nábytek
Zdroj: časopis Panel Plus

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

24.5.2012 | PR článek | Kuchyně

Perfektní dojem z krásné a stylové kuchyně mohou snadno zhatit detaily. Otlučený hrnec po babičce na luxusním nerezovém sporáku nejen hloupě vypadá, a... Celý článek

6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

12.4.2012 | Redakce | Kuchyně

Jídelna, nebo místo kde obvykle jíte je centrem rodinného života a mnohdy také prostorem, kde se setkáváte s přáteli a členy širšího příbuzenstva. Set... Celý článek

Pro chutnější vodu z kohoutku!

Pro chutnější vodu z kohoutku!

18.11.2011 | PR článek | Kuchyně

Nejcennějším zdrojem tekutin pro lidský organismus je kvalitní a čistá voda. Nejsnadnější způsob, jak ji získat je otočit kohoutkem vodovodu. Celý článek

Designové kuchyně

Designové kuchyně

14.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Kuchyně

Pokud premýšlíte o nové kuchyňské lince, jiste máte za sebou mnoho návštěv studií, která se tímto oborem zabývají. Podle čeho vybrat, jak se rozhodnou... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii