Reklama

Okno do kuchyně

15.03.2016 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

„V každé věci je skryta krása, ale ne každý je schopen ji vidět.“ V duchu této letité moudrosti jsme se podívali na staré vyřazené dveře a okna najednou úplně jinak.

Okno do kuchyně
Reklama

Než jsem se pustila do práce s okny, nechala jsem udělat zcela novou podlahu, rozvody elektřiny a musela jsem vymalovat.

ZASKLENÍ Přidržte si okna u rámu a vyznačte si na trámky výšku stávajícího okenního kování. V místě každého kování zašroubujte dostatečně velké obrtlíky a okna do nich nasaďte. Uřízněte okenní parapet, pečlivě ho natřete a nakonec ho zasaďte. Zasuňte jej do spáry mezi dvěma trámky a pořádně přišroubujte.

 

  

DVEŘE se zrcadlem se o zeď opírají jen zdánlivě, ve skutečnosti jsou úhelníky neviditelně upevněny ke stěně. Šatna vedle zrcadla není nic jiného než pěkný papír nalepený jako tapeta na zeď.

DŘEVĚNÉ dveře nejdříve přebruste, setřete prach a nalepte růžici z papírmašé, případně vyměňte kliku. Zrcadlo si nechte uříznout na míru a oboustrannou lepicí páskou na zrcadla je přilepte na skleněnou výplň dveří.

 

DOLE v dělicí stěně dole jsou přidané poličky, obložení prkny je natřeno na žluto. Na tomto pozadí dobře vyniknou různé doplňky. Stěna natřená v různých béžových a šedých odstínech byla na závěr přebroušena. S TROCHOU štěstí dostanete stará okna zadarmo. Zeptejte se na stavbách, u truhlářů nebo v nejbližším sběrném dvoře.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama