Okno do kuchyně

15.3.2016 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Sponzorované odkazy:

„V každé věci je skryta krása, ale ne každý je schopen ji vidět.“ V duchu této letité moudrosti jsme se podívali na staré vyřazené dveře a okna najednou úplně jinak.

Okno do kuchyně

Než jsem se pustila do práce s okny, nechala jsem udělat zcela novou podlahu, rozvody elektřiny a musela jsem vymalovat.

ZASKLENÍ Přidržte si okna u rámu a vyznačte si na trámky výšku stávajícího okenního kování. V místě každého kování zašroubujte dostatečně velké obrtlíky a okna do nich nasaďte. Uřízněte okenní parapet, pečlivě ho natřete a nakonec ho zasaďte. Zasuňte jej do spáry mezi dvěma trámky a pořádně přišroubujte.

 

  

DVEŘE se zrcadlem se o zeď opírají jen zdánlivě, ve skutečnosti jsou úhelníky neviditelně upevněny ke stěně. Šatna vedle zrcadla není nic jiného než pěkný papír nalepený jako tapeta na zeď.

DŘEVĚNÉ dveře nejdříve přebruste, setřete prach a nalepte růžici z papírmašé, případně vyměňte kliku. Zrcadlo si nechte uříznout na míru a oboustrannou lepicí páskou na zrcadla je přilepte na skleněnou výplň dveří.

 

DOLE v dělicí stěně dole jsou přidané poličky, obložení prkny je natřeno na žluto. Na tomto pozadí dobře vyniknou různé doplňky. Stěna natřená v různých béžových a šedých odstínech byla na závěr přebroušena. S TROCHOU štěstí dostanete stará okna zadarmo. Zeptejte se na stavbách, u truhlářů nebo v nejbližším sběrném dvoře.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybrat kuchyň pro malou nebo velkou rodinu? Záleží na barvě i na šuplících

Jak vybrat kuchyň pro malou nebo velkou rodinu? Záleží na barvě i na šuplících

31.1.2014 | PR článek | Kuchyně

Čím se řídí výběr kuchyně pro velkou rodinu, mladý pár, seniory nebo úspěšného muže? Třeba tím, jaký vliv mají barevné plochy nábytku na naše smysly. ... Celý článek

Vinný sklípek s dokonalými podmínkami může mít v kuchyni každý

Vinný sklípek s dokonalými podmínkami může mít v kuchyni každý

9.10.2013 | Redakce | Kuchyně

Vinotéka vypadá na první pohled jako chladnička s prosklenými dveřmi. Odlišuje se ale svou konstrukcí. Pro dlouhodobé a správné uložení vína je nutná ... Celý článek

Pravidla chlazení. Kam uložit potraviny, aby byly co nejčerstvější

Pravidla chlazení. Kam uložit potraviny, aby byly co nejčerstvější

5.8.2013 | Redakce | Kuchyně

Ukládání v chladničce by mělo mít svůj systém. Nejhorší je naskládat nákup do polic bez rozmyslu. Každý prostor má totiž jinou vlhkost. Zároveň každá ... Celý článek

Kuchyně na míru: Prvotřídní kvalita s láskou

Kuchyně na míru: Prvotřídní kvalita s láskou

29.7.2013 | PR článek | Kuchyně

Zařízení bytu o nás prozradí mnoho. Toužíte i vy po vkusné kuchyni, která bude jako stvořená pro váš domov, vykouzlí neopakovatelnou atmosféru a zárov... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii