Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!

14.06.2012 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Chladná rána od nohou proberou nejednu hospodyňku v její hezké kuchyni, když připravuje snídani, nebo svačinu pro své blízké. Studená dlažba nebo lino není nejpříjemnějším zážitkem po probuzení ani kdykoliv jindy během dne. Přitom stačí tak málo… mít podlahové vytápění, ale co dělat když ho nemáte. Řešení může být jednoduché a elegantní. Jmenuje se „soklový konvektor“.

Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!
Reklama

Soklový konvektor je druh topení, který je určen zejména do soklů kuchyňských linek, schodů nebo stavebních dutin. Všude tam, kde potřebujete teplo rychle, kde není prostor pro klasické otopné těleso nebo není možné použít jiný druh vytápění. Vyrábí se ve dvou základních variantách. Pro připojení do teplovodní otopné soustavy je určen soklový konvektor označený KSW vyžadující instalaci odbornou firmou.  Typ KSE je vybaven elektrickou topnou spirálou bez nutnosti napojení na topnou soustavu.

Laicky řečeno konvektor KSW, Vám zapojí topenář či instalatér. U vaší kuchyňské linky ( či spíše pod ní) by měly být připraveny vývody z otopné soustavy pro jeho připojení. Proto je toto řešení vhodné pro zákazníky, kteří o rekonstrukci kuchyně uvažují nebo plánují kuchyni novou. Snadná a rychlá instalace je důvodem proč stojí za to uvažovat o typu KSE, který si můžete nainstalovat sami s drobným zásahem do stávající kuchyňské linky.

Nadarmo se neříká: „V jednoduchosti je krása“. A to můžeme říci i o instalaci nového soklového konvektoru KSE. Pokud máte sokl pod linkou minimálně 600 x 100 mm, lze konvektor instalovat do Vaší linky. Stačí vyříznout otvor pro krycí hliníkovou  mřížku, což zvládne průměrný kutil. Napojit konvektor do sítě klasickým prodlužovacím kabelem na 230V  a umístit dálkové ovládání (vypínač) na místo, které Vám vyhovuje.

Soklový konvektor KSE je ovládán bezdrátovým ovladačem s dosahem až 40 m. Konvektor lze regulovat ve dvou stupních na výkon 500 W nebo 1000 W. Aby nedocházelo k přetápění, nebo pro případ, že konvektor zapomenete vypnout je těleso vybaveno pojistkou a po 30-ti minutách provozu se automaticky vypne.

Výhodou tohoto způsobu vytápění, kromě jednoduché instalace je i jednoduchá údržba. Stačí vysavačem vysát prach přes mřížku a čistota je zaručena. Díky estetické mřížce je i topení chráněno před dětmi, nemůže tak dojít k popálení nebo jinému úrazu. V kombinaci s automatickým vytápěním, Vám šetří Vaše náklady za elektřinu a přitom nemusíte vytápět celý dům nebo byt.

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama