Reklama

Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!

14.6.2012 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Chladná rána od nohou proberou nejednu hospodyňku v její hezké kuchyni, když připravuje snídani, nebo svačinu pro své blízké. Studená dlažba nebo lino není nejpříjemnějším zážitkem po probuzení ani kdykoliv jindy během dne. Přitom stačí tak málo… mít podlahové vytápění, ale co dělat když ho nemáte. Řešení může být jednoduché a elegantní. Jmenuje se „soklový konvektor“.

Soklový konvektor – topení pro každou kuchyni!

Soklový konvektor je druh topení, který je určen zejména do soklů kuchyňských linek, schodů nebo stavebních dutin. Všude tam, kde potřebujete teplo rychle, kde není prostor pro klasické otopné těleso nebo není možné použít jiný druh vytápění. Vyrábí se ve dvou základních variantách. Pro připojení do teplovodní otopné soustavy je určen soklový konvektor označený KSW vyžadující instalaci odbornou firmou.  Typ KSE je vybaven elektrickou topnou spirálou bez nutnosti napojení na topnou soustavu.

Laicky řečeno konvektor KSW, Vám zapojí topenář či instalatér. U vaší kuchyňské linky ( či spíše pod ní) by měly být připraveny vývody z otopné soustavy pro jeho připojení. Proto je toto řešení vhodné pro zákazníky, kteří o rekonstrukci kuchyně uvažují nebo plánují kuchyni novou. Snadná a rychlá instalace je důvodem proč stojí za to uvažovat o typu KSE, který si můžete nainstalovat sami s drobným zásahem do stávající kuchyňské linky.

Nadarmo se neříká: „V jednoduchosti je krása“. A to můžeme říci i o instalaci nového soklového konvektoru KSE. Pokud máte sokl pod linkou minimálně 600 x 100 mm, lze konvektor instalovat do Vaší linky. Stačí vyříznout otvor pro krycí hliníkovou  mřížku, což zvládne průměrný kutil. Napojit konvektor do sítě klasickým prodlužovacím kabelem na 230V  a umístit dálkové ovládání (vypínač) na místo, které Vám vyhovuje.

Soklový konvektor KSE je ovládán bezdrátovým ovladačem s dosahem až 40 m. Konvektor lze regulovat ve dvou stupních na výkon 500 W nebo 1000 W. Aby nedocházelo k přetápění, nebo pro případ, že konvektor zapomenete vypnout je těleso vybaveno pojistkou a po 30-ti minutách provozu se automaticky vypne.

Výhodou tohoto způsobu vytápění, kromě jednoduché instalace je i jednoduchá údržba. Stačí vysavačem vysát prach přes mřížku a čistota je zaručena. Díky estetické mřížce je i topení chráněno před dětmi, nemůže tak dojít k popálení nebo jinému úrazu. V kombinaci s automatickým vytápěním, Vám šetří Vaše náklady za elektřinu a přitom nemusíte vytápět celý dům nebo byt.

Související články

Nová kuchyň? Už žádný problém!

Nová kuchyň? Už žádný problém!

9.1.2013 | PR článek | Kuchyně

Ti z vás, kteří už někdy kuchyň stavěli, dobře vědí, že to není žádná legrace. Celý proces, od výběru kuchyňského studia až po usazení posledního spot... Celý článek

Začalo to deskou

Začalo to deskou

24.9.2012 | časopis Panel Plus | Kuchyně

Společně do života vstoupili novomanželé symbolicky v zrekonstruovaném bytě, kde si dopřáli i novou kuchyň. Protože oba rádi vaří a tráví v kuchyni ho... Celý článek

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

Dotáhněte svou kuchyň k dokonalosti

24.5.2012 | PR článek | Kuchyně

Perfektní dojem z krásné a stylové kuchyně mohou snadno zhatit detaily. Otlučený hrnec po babičce na luxusním nerezovém sporáku nejen hloupě vypadá, a... Celý článek

6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

6. díl Feng shui: Jídelna, jídelní kout, nebo místo, kde obvykle jíte

12.4.2012 | Redakce | Kuchyně

Jídelna, nebo místo kde obvykle jíte je centrem rodinného života a mnohdy také prostorem, kde se setkáváte s přáteli a členy širšího příbuzenstva. Set... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii