Stolování na úrovni: Jak udělat na návštěvy ten správný dojem?

23.09.2016 | PR článek | Rubrika - Kuchyně

Chystá se k vám návštěva. Dům je naklizený, večeře se vaří, vypadáte skvěle. Co ještě zbývá? Přeci správně prostřený stůl! Pojďme se společně podívat na etiketu stolování – chcete přeci udělat jen ten nejlepší dojem.

Stolování na úrovni: Jak udělat na návštěvy ten správný dojem?
Reklama

Prostřete správně

Ano, každý kousek nádobí má na stole své správné místo. Nesprávné použití a rozmístění příborů je pořádné společenské faux-pas a pokud očekáváte důležitou návštěvu, není radno takovou věc podcenit.

Každý chod má mít samostatný příbor a rozmístění příborů by mělo odpovídat pořadí chodů směrem k talíři. Chystáte večeři zahrnující polévku, hlavní chod, salát a dezert? Postupujte následovně: nůž je na pravé straně talíře a jeho ostří směřuje směrem dovnitř, vedle něj patří lžíce a na levou stranu talíře zase vidlička na hlavní chod. Vedle této vidličky patří druhá menší vidlička na salát. Lžička na dezert patří nad talíř.

Tip: Samozřejmostí by měla být také sladěná jídelní sada. Každý stolovník by měl mít stejný talíř i skleničku. Nemáte dostatek stejných talířů? Tak to rychle napravte! Sady nádobí, talířů, skleniček a dalších kuchyňských nezbytností dnes pořídíte za rozumné peníze online. Mrkněte třeba na vetroshop.cz. Do kurzu se opět vrací smaltované nádobí – to tam pořídíte také.

Na co si dát pozor?

  • Slavnostní atmosféru vytvoříte pomocí svícnu uprostřed stolu, kde by se měla nacházet také solnička s pepřenkou a dalšími dochucovadly.
  • Nezapomeňte ani na ubrousky – zvolit můžete elegantní bílé textilní nebo papírové. Pokud sáhnete po papírových ubrouscích, zvolte raději dražší a klidně barevnou variantu, která bude ladit se zbytkem dekorace.
  • I když příbor rozmístíte správně a stůl stylově nazdobíte, šmouha nebo dokonce špatně umytý otisk rtů na skleničce vám vše pokazí. Takže než stůl prostřete, nádobí i příbory pečlivě vyleštěte.
  • Při jídle nikdy neopírejte lokty o stůl. Lokty držte u těla a ruce k jídlu nepoužívejte. Výjimku tvoří drůbeží maso s kostí, případně mořské plody – klidně si rukama pomoci můžete.

A jste připraveni!

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama