Reklama

Trendy v bydlení: Styl colour riot znamená vzpouru barev

23.07.2013 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Kdo se nebojí výrazných kombinací, určitě si oblíbí extravagantní trend.

Trendy v bydlení: Styl colour riot znamená vzpouru barev
Reklama

Tento směr nese původní název Colour riot. Je postaven především na výrazných, sytých a někdy až nečekaně nakombinovaných barvách. Výběr materiálů se zaměřuje na typy s vysokým leskem, vrstvené a různě barevně laminované povrchy. Měňavé a duhové efekty podtrhují výraznost jednobarevných ploch a textilií. Mezi novinky patří například „optická vlákna“, recyklované materiály a další. Pro hodnotu materiálu je rozhodující kvalita, odolnost při používání a dlouhá životnost. U vzorů odborníci očekávají především široké pruhy, celoplošné geometrické vzory se 3D efektem a různé grafické motivy. Fotografický potisk a hologramový efekt jdou také do popředí. Na někoho může trend „vzpoura barev“ působit jako návrat do šedesátých let, na jiného jako pohled do budoucnosti s použitím nových technologií. Na první pohled se může jevit jako extravagantní, ale dá se pojmout i čistě a jednoduše. Stačí, když se výrazné odstíny zkombinují s bílou či šedou, která bude fungovat jako nosič pro expresivní barvy.

Také v knize trendů Colour Futures od společnosti Akzo Nobel najdeme směr s výraznými barvami. Zde je nazýván „rozličné světy“.

Při řešení interiéru se zaměřte nejen na barvy, ale také na tvary, vzory a materiály. Velmi dobře působí různé vrstvení a použití poloprůhledných povrchů. (Tapety A. S. Création)

 

Odvažte se a pořiďte si barevný solitér. Ostatní zařízení pak může být velmi strohé. (Bluform)

Žlutá, fuchsiově růžová a modrá v mnoha odstínech patří mezi aktuální barvy.Na veletrzích jsou k vidění nejen na doplňcích, ale i na plochách nábytku. (Scavolini)

 

Designér Karim Rashid navrhl pro výrobce tapet Marburg velmi dominantní plastický vzor, který lze použít v malém i velkém rozměru. Tapeta je vhodná spíše jako doplněk než na všechny stěny.

 

Zdroj: Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Kávovar JURA je perfektní do firmy i domácnosti

16.11.2020 | Kuchyně

Kávovar je dnes běžnou výbavou spousty českých domácností a ve firmách už vůbec nemůže chybět. Značné procento dospělých Čechů je zvyklé si každý den… Celý článek

Kuchyně na míru se hodí do paneláků i rodinných domů

08.11.2020 | Kuchyně

Každý, kdo si zařizuje novou kuchyni si přeje, aby byla krásná, funkční, aby nás v ničem neomezovala a vešlo se do ní vše, co potřebujeme. Kromě toho… Celý článek

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Reklama
Reklama