Tvary kuchyní

11.8.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Tvary kuchyní

Sponzorované odkazy:

Šéfkuchaři mají v oblibě souběžné sestavy nebo kuchyně do tvaru „U“. Jaké dáváte přednost vy? (Zdroj - Náš útulný byt)Lineární tvar kuchyňské linky je ideální pro úzké místnosti. Při tomto uspořádání se nejvíce nachodíte, proto je dobré umístit dřez doprostřed sestavy s dostatečným odstupem od sporáku. Délka sestavy by měla být min. 3 metry.

Kuchyně do tvaru „L“ jsou velmi žádané a praktické. Snadno k nim umístíte stůl s židlemi. Dřez, sporák a chladnička by měly být odděleny částí určenou pro přípravu stravy.

Tvar „U“ využívá pro kuchyňskou linku tři stěny místnosti. Chladničku, varnou desku i dřez můžete rozmístit tak, aby měly vedle sebe vždy dostatek pracovní plochy. To ocení zejména ti, kdo berou vaření opravdu vážně. Jsou zde velké pracovní plochy a úložné prostory.

Souběžná sestava nabízí nejefektivnější využití místa. Je v ní dostatek ploch na přípravu pokrmů a přecházení z jedné oblasti do druhé je snadné – stačí se jen otočit. Rozměr mezi korpusy by měl být min. 1,2 m, aby se daly otvírat skříňky.

Kuchyně s ostrůvkem se hodí zejména pro ty, kteří se chtějí v kuchyni také bavit. Samostatný ostrůvek může oddělovat kuchyň od obývací nebo jídelní části, aniž by vyděloval šéfkuchaře ze zábavy. (Kuchyně Hanák)

Výběr tvaru linky je samozřejmě závislý na velikosti a členitosti prostoru. Snažte se místo využít co nejefektivněji, aby se při vaření zbytečně neběhalo. (Kuchyně Hanák)

Kuchyňská link a spojená s barovým pultem je další možností, jak vytvořit sestavu plnou zábavy i pro kuchaře. (Kuchyně Schüller)

Náš útulný byt

Počet komentářů (3) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Fagor rozdává dárky

Fagor rozdává dárky

27.2.2011 | PR článek | Kuchyně

Společnost Fagor, výrobce domácích spotřebičů, spustila na svém webu nový projekt: dotazník pro návštěvníky webových stránek týkající se jejich prefer... Celý článek

Ekologie v kuchyni

Ekologie v kuchyni

25.10.2010 | Redakce | Kuchyně

Kuchyně není jen místem, kde vznikají oblíbené pokrmy podle rodinných receptur, ale také prostorem, v němž vzniká vůbec nejvíce odpadu z celého domu. ... Celý článek

Sklo namísto dlaždiček

Sklo namísto dlaždiček

3.6.2010 | Redakce | Kuchyně

Ještě donedávna byly neodmyslitelnou součástí každé kuchyně klasické obklady, ať už v podobě mozaiky či tradičních čtvercových nebo širokoúhlých dlažd... Celý článek

Kuchyně bez dřezu? …. Těžko

Kuchyně bez dřezu? …. Těžko

22.12.2009 | Redakce | Kuchyně

Přestože se to nejspíš na první pohled nezdá, i v době automatických myček nádobí patří kuchyňský dřez k těm částem inventáře, které jsou nepostradate... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii