Reklama

V hlavní roli jídelna, aneb 4 způsoby jak na jídelnu inspirovanou pětihvězdičkovými restauracemi

23.08.2018 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Míváte často velkou návštěvu? Chcete usedat k snídani do pěkného prostředí, které vám naladí dobrou náladu na celý den? Věnujte pozornost při zařizování jídelny. Několik jednoduchých triků vám pomůže docílit dokonalé jídelny inspirované pětihvězdičkovými restauracemi.

V hlavní roli jídelna, aneb 4 způsoby jak na jídelnu inspirovanou pětihvězdičkovými restauracemi
Reklama

Jídelní stůl u okna

Věnovali jste někdy pozornost faktu, že v každé kavárně či restauraci jsou nejprve vyhrazeny stoly u oken a poté ty zbývající? I vy byste s největší pravděpodobností rádi usedali právě na tato místa. Zařiďte si jídelnu tak, jak se vám to líbí v oněch restauracích. Věnujte pozornost správnému umístění jídelního stolu, třeba právě v elegantním rohu.

 

jídelna

Správný tvar jídelního stolu

Obdélníkové stoly jsou tradičním řešením, ovšem pokud chcete mít skutečně luxusní jídelnu, inspirovanou špičkovými designéry, vsaďte na kulatý tvar. Vypadá mnohem elegantněji a je mnohem praktičtější, zvláště v případě menších bytů. Jedinou jeho nevýhodou je, že u kulatého stolu nemůže sedět příliš mnoho lidí, tak aby se pohodlně najedli.

 

jídelna

Osvětlení jídelního prostoru

Dokonce i když je dostatek světla v místnosti, je třeba dbát na správný výběr osvětlení. Ideální jsou stropní lustry, které se dají sehnat v mnoha provedeních a mohou se stát elegantním akcentem v celé místnosti. Správně vybrané osvětlení vám navíc pomůže vykouzlit intimní atmosféru při večeři.

 

jídelna

Myslete na podlahy, aneb koberečky jsou moderní

Hlavní hrdina filmu “Big Lebowski” řekl: “Tento koberec nastavil styl celého pokoje!” Pomocí vhodně vybraných koberečků můžete zcela změnit celý interiér a rozdělit jeho jednotlivé části včetně jídelního prostoru.

jídelna

Zdroj fotografií: essentialhome.eu

 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama