Reklama

Židle do kuchyně

28.04.2017 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Ke každé jídelně neodmyslitelně patří stůl se židlemi. A právě výběrem židlí se budeme zabývat v tomto článku. Poradíme vám různé tipy, na které dát pozor, jaké máte možnosti a zmíníme i nejnovější trendy v této oblasti. Inspirujte se!

Židle do kuchyně
Reklama

 

Někdy bývají židle velmi podhodnocené. Lidé si říkají „vždyť o nic nejde, jsou to jen židle“, ovšem určitě byste neměli výběr zanedbávat. Jedná se o další důležitý element ve vaší domácnosti. Vybírejte pečlivě a s rozmyslem.

Výběr materiálu

židle do kuchyně

Na výběr máte z mnoha možností. Jednou z možností jsou klasické židle, dále ty kovové (které jsou velmi pevné a ocení je lidé s vyšší hmotností), dřevěné, ratanové (ty působí velmi nezvykle), do módy se opět vrací lavice, které jsou prostornější, sedne si na ně více lidí a mnohdy do nich můžete schovat nějaké to harampádí.

Priorita č. 1 je pohodlnost

židle do kuchyně

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, vždy na první místo stavějte pohodlnost. Na židli budete trávit spousty vašeho času. Při nepohodlí byste si mohli přivést až problémy se zády a o to určitě nestojíte.

Pečlivě si v obchodě židle osedejte. Nestyďte se! Všelijak se nakrucujte a zkoumejte, zda je vám pohodlná. Na trhu najdete také židle, které nestojí na čtyřech nožkách, ale jsou lehce houpací. Tyto židle jsou do jídelny velmi nepraktické. Nechcete přece, aby vám jídlo zaskočilo v krku.

Důležitá je opěrka, která by vás měla opírat ve výšce beder. Mnohdy opěradla tlačí do zad a sedátko je příliš tvrdé. Pořídit si můžete klasický podsedák, který sladíte se zbytkem interiéru, tak aby vám do filosofie vaší jídelny seděl. Nebojte, určitě to není záležitost jen našich babiček.

Berte také ohled na výšku židle vůči stolu. Stůl by měl být ve výšce vašich loktů, aby se vám dobře jedlo či pracovalo.

Co je momentálně trendy

židle do kuchyně

Pokud máte kuchyň i jídelnu laděnou do moderního stylu, žádá si to bezesporu také trendy jídelní židle. Vše by vám mělo ladit. Židle by neměly vybočovat z vašeho osobitého vkusu, ve kterém je zařízen celý byt.

Momentálně jsou velmi moderní různě barevné židle. Pořiďte si bílý stůl a k tomu poskládejte 4 různě barevné židle. Jedna může být červená, další oranžová, třetí žlutá a čtvrtá třeba zelená. Rozhodně se nebojte experimentovat! Tyto barvičky oživí vaši jídelnu neskutečným způsobem. Nebude to přeplácané, naopak velmi elegantně zajímavé.

Ke kontrastu příliš barevných židlí jsou v módě také ty průhledné. Ano, skutečně, sedáte si na židli, která je bezbarvá, tedy průhledná. Ladit bude do velmi čistého a minimalistického interiéru, kde je minimum „hnědého“ dřeva a více lesku a kovu.

Zdroj fotografií: pixabay.com, unsplash.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama