Jak vybrat mobilní dřevostavbu pro celoroční bydlení

27.08.2018 | PR článek | Rubrika - Nové hnízdo

Trend mobilních domů k nám dorazil přes Atlantik až z USA. Většina z nás je považuje za alternativu rekreační chaty, ale stále více lidí se v nich rozhoduje žít celoročně.

Jak vybrat mobilní dřevostavbu pro celoroční bydlení
Reklama

Pokud i vás láká myšlenka cenově výhodného bydlení, které lze navíc bez větších problémů přemístit na nový pozemek, možná byste si chtěli probrat všechna pro a proti. Víte, které z nabízených dřevostaveb se hodí k celoročnímu bydlení a jak se liší od těch sezónních?

Mobilní dům není přívěs

Je důležité rozlišovat mobilní dům a mobilheim – neboli karavan či obytný přívěs. Mobilheim se dá sám o sobě zapřáhnout za tahací auto a odvézt na jiné místo, jelikož má vlastní nápravu a kola. Oproti tomu mobilní dům žádná vlastní kola nemá. Mobilní se nazývá proto, že je na pozemek dopraven na nákladním autě a následně umístěn jeřábem na místo určení. Sám o sobě se však nepohybuje a na první pohled byste ho nerozeznali od klasického menšího domu.

V čem se liší celoroční a sezónní mobilní domy

Zásadní rozdíl mezi sezónním a celoročním mobilním domem je zpravidla v tepelně izolačních vlastnostech. Celoroční mobilní dům musí být obyvatelný i v zimě, tudíž má zateplení a okna jsou osazena dvojitými skly.

Mobilní domy a legislativa

Ačkoli se za určitých okolností můžete vyhnout nutnosti vyřizovat stavební povolení, komunikaci s místními úřady stejně úplně neutečete. Pokud totiž budete chtít mobilní dům využívat celoročně, budete potřebovat vyřídit územní rozhodnutí o napojení na kanalizaci a další inženýrské sítě. Detailní informace o tom, kdy a v jakém rozsahu budete povolení potřebovat, najdete na webu Hobbytec.cz.

V čem jsou hlavní výhody mobilních domů

· Jsou ekologicky šetrné, z materiálů, které nezanechávají ekologickou stopu.

· Jsou finančně méně náročné než klasický dům.

· Od rozhodnutí pořídit si mobilní dům až k finálnímu nastěhování je potřeba jen velmi krátká doba.

· Stavba je možná v průběhu celého roku.

· Dům lze kdykoli přemístit na jiný pozemek.

Vyplatí se vám mobilní dům na klíč?

V případě, že chcete mobilní dům využívat k celoročnímu bydlení, je stavba na klíč vždy tou lepší a pohodlnější variantou. K základnímu vybavení domu je totiž do ceny staveb na klíč zahrnuto i vybavení a zařízení koupelny, obklady, podlahy, vymalování a topení elektrickými přímotopy nebo infrapanely. Za příplatek je ale možné zařídit i přípojky na vodu, elektřinu a kanalizaci, klimatizaci nebo extra zateplení.

Jak můžete vidět, nejsou mobilní domy jen vzpomínkou na americké filmy, ale příjemnou skutečností, kterou si můžete dopřát i vy.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Hledáte bydlení v Praze? Nevynechejte nabídku bytů v rezidenci Kaskády Pankrác

28.11.2019 | Nové hnízdo

Chcete bydlet v Praze, a přitom najít místo, kde se vám bude báječně žít? Chcete zůstat ve městě a být i ve spojení s přírodou? Pak byste se měli… Celý článek

Jakých chyb se dopouštíme při nákupu nemovitosti?

12.02.2019 | Nové hnízdo

Mít vlastní byt či dům je bezpochyby krásný pocit. Bohužel, nemovitosti nekupujeme každý měsíc, a proto nevíme, jakých chyb se můžeme dopustit.… Celý článek

Tee House jsou luxusní penthousy v samotném srdci Beskyd

18.12.2018 | Nové hnízdo

Okolí protkané cyklistickými a turistickými stezkami, panenská příroda Beskyd, wellness centrum pro odpočinek a regeneraci, golfový resort na dosah… Celý článek

Chcete bydlet nedaleko Prahy, ale přitom v klidné lokalitě? Žádný problém

01.11.2018 | Nové hnízdo

Praha je rozmanité město nabízející atraktivní pracovní příležitosti a bohaté kulturní či sportovní vyžití. V samotném srdci metropole se nachází… Celý článek

Reklama
Reklama