Reklama

DITON dlažba: to je moderní venkovní dlažba

1.7.2010 | PR článek | Rubrika - Obklady a dlažba

DITON dlažba: to je moderní venkovní dlažba

Úprava domku a jeho souznění s okolím je to, co Vás zaujme na první pohled. Pokud bude stavení sebehezčí a sebepřepychovější a bude stát uprostřed rozblácené zahrady, bez kousku zeleně a jakékoliv úpravy, nebude z něj dojem vůbec dobrý. Vše musí souznít se vším. Nenechte si zkazit první dojem z Vašeho domu neupravenou zahradou. První a dominantní prvek, jež lze vhodně využít k úpravě okolí je venkovní dlažba.

Dlažba se stává hitem zahrad, chodníků a úprav kolem rodinných domků. Už dávno jsou pryč doby, kdy bylo vše vylito asfaltem, v současné době ho zámková dlažba ho vytlačila na okraj zájmu. Není se čemu divit, dlažba se dnes vyrábí v různých barevných odstínech, v rozmanitých površích a v tvarově zajímavých rozměrech. Betonová dlažba se holt stává fenoménem našich zahrad.

Dlažba je oproti ostatním podlahovým materiálům ve velké výhodě. Za prvé je zde fakt, že dlažbu můžete snadno rozebrat a posléze opět složit aniž by si kdokoliv všiml, že dlažba byla rozebrána. Pryč je tedy doba, kdy asfaltové chodníky byly plné záplatovaných děr a pruhů. Za druhé je betonová dlažba šetrné ke svému okolí a k okolní zeleni. Dlažba má totiž tu výhodu, že neodvádí vodu z povrchu pryč do kanalizace, ale vodu nechává mezi spáry vniknout do podloží a tam se voda vstřebá do okolí, čímž je zajištěno, aby okolní zeleň měla potřebnou vláhu.

I samotná dlažba je vesměs vyráběna ze samých přírodních materiálů, z písku, štěrku, cementu a vody. To vše jsou materiály, jež najdete ve volné přírodě.

Jak již bylo řečeno, dnešní trh nabízí stále více možností a rozmanitosti v nabízených venkovních dlažbách. Dlažba také vypadá před domem, či na zahradním chodníčku nejpřirozeněji. Že se venkovní dlažba dnes vyrábí v mnoha barevných odstínech, barevných mixech, či s různými povrchy (vymývaný, ostařený), nám potvrdil pan Petr Diviš, ředitel společnosti DITON, jež patří mezi nejlepší výrobce betonové dlažby u nás. „Ano, dnešní dlažba splňuje veškeré nároky na moderní vzhled a je možné si vybrat ze široké nabídky barev a povrchů. Pokud chcete před svůj dům použít materiál, jež má vysokou odolnost, příznivou cenu a musí splňovat veškeré požadavky na moderní vzhled, musím betonovu dlažbu jen doporučit“, dodal pan Diviš.

Neoddiskutovatelnou výhodou venkovní dlažby je její přirozená odolnost vůči klimatickým podmínkám, především mrazu. Pokud je zámková dlažba kvalitně vyrobena a dodatečně ošetřena je tím zvýšena její odolnost proti chemickým posypům. Kupříkladu dlažba společnosti DITON je dvouvrstvá a je opatřena ochranou emulzí PRIME PROTECT, která posiluje ochranu dlažby vůči všem jmenovaným faktorům a dodává dlažbě další schopnosti v podobě omezení tvorby vápenocementových výkvětů, snížení možnosti znečištění dlažby, dodává dlažbě lepší samočisticí schopnosti a větší bezpečnost proti skluzu.

Důležité ovšem je zaručit bezchybnou pokládku dlažby. Je nutné, aby byla dlažba správně položena a aby byl vybrán správný rozměr dlažby, který je určen jejím budoucím zatížením. Je rozdíl, zdali bude dlažba používána pouze pro pěší pochůzky, či bude zámková dlažba zatížena pojezdem nákladních automobilů. Zde je nutné si předem specifikovat, jaké zatížení dlažbu čeká, a dle toho zvolit tloušťku dlažby (vzdálenost mezi horním lícem a spodní plochou) a skladbu podloží. Se správnou přípravou a výběrem vám poradí každý profesionální prodejce nebo výrobce.

Položit dlažbu není tak složité a každý šikovnější kutil by to měl zvládnout. Návod k pokládce si můžete stáhnout zde. Správnou a poctivou pokládkou dlažby předejdete do budoucna problémům s propadáváním a případným poškození vydlážděných ploch.

Jako všude i zde platí, že z nekvalitního vstupního materiálu kvalitní výrobek nevyrobíte. Je tedy nutné při nákupu dlažby přihlédnout k nabídce a historii firmy. Kupříkladu dlažba společnosti DITON s.r.o. je jedna z nejkvalitnějších dlažeb na našem trhu. Je to dáno moderními technologiemi, přísnou kontrolou kvality, dodržováním vstupních, mezioperačních a výstupních kontrol a technologických postupů při výrobě.

Odborníky ze společnosti DITON jsme byli pozváni na prohlídku jednoho z jejich výrobních závodů a mezi řečí nám představili jejich sortiment, který je opravdu úctyhodný. Do výrobního programu společnosti patří nejen dlažba, ale i palisády, obrubníky, zatravňovací tvárnice, svahové tvárnice, ploty, ztracené bednění, kanalizační program. Nutno podotknout, že vše je vyráběno s největší péči a za dohledu kontrolorů kvality.

Související články

Stavební chemie Ceresit si s obklady a dlažbou rozumí

Stavební chemie Ceresit si s obklady a dlažbou rozumí

12.4.2011 | PR článek | Obklady a dlažba

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré znát a pra... Celý článek

Skutečně přírodní dlažba

Skutečně přírodní dlažba

4.10.2010 | Redakce | Obklady a dlažba

Pokud jste již ve fázi dokončovacích prací a vybíráte vhodnou dlažbu pro svůj dům či rekonstruujete byt, jistě jste si v katalozích všimli netradičníh... Celý článek

Dáma černě oděná

Dáma černě oděná

6.4.2010 | Redakce | Obklady a dlažba

Představíme-li si koupelnu, koupelnovou sanitu nebo obklady, stále ještě se většině z nás evokuje zejména představa bílé barvy. Dlouhá léta v podstatě... Celý článek

Co svědčí koupelnám

Co svědčí koupelnám

11.8.2009 | Redakce | Obklady a dlažba

Lázeň, neboli koupelna se v poslední době těší nemalému zájmu a v pomyslném žebříčku popularity se dostává na první příčky mezi jednotlivými místnostm... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii