Reklama

Ladící koupelna může vypadat naprosto dokonale

22.07.2019 | StanislavaV | Rubrika - Obklady a dlažba

V koupelně trávíme podstatnou část svého času – ať už ráno nebo večer, přesto však design této často malé, ale tolik potřebné místnosti, zanedbáváme. Dost bylo výmluv. Je na čase s tím začít něco dělat. Pokud se i vy pouštíte do rekonstrukce své koupelny, jsou tyto tipy jako dělané přímo pro vás.

Ladící koupelna může vypadat naprosto dokonale
Reklama

Krásná koupelna, to nejsou jen vysoké částky vynaložené na vytvoření luxusního prostoru. Jde to i levněji. Ke krásné koupelně stačí vybrat vhodné obklady, dlažbu, osvětlení, sanitu a doplňky. Nic víc není třeba. Občas se ale drobná investice vyplatí. Nemluvě o tom, že koupelna patří k těm místům, kde se do rekonstrukce pouštíme jednou za dlouhou dobu.

Nešetřete tam, kde by se to nemuselo vyplatit

Šetřivost je přirozená vlastnost většiny z nás. Na některých věcech se však přehnaná škudlivost nemusí vyplatit. Mezi tyto prvky patří obklady, dlažba a sanita, které by měly být opravdu kvalitní. Zde většinou platí, že kvalita roste s cenou. Proto bychom měli být při výběru obkladů i dlažby opravdu pečliví. Měli bychom si vybírat nejen podle ceny, ale i podle našeho vkusu. Tak, aby nás obojí během chvíle neomrzelo. Co se týče případné toalety, sprchy nebo vany, ty by měly být také z kvalitních materiálů.

Neomezujte se jen na zajetou klasiku

V dřívějších dobách, kdy byla k dostání pouze sanita z bílé keramiky, se moc vymýšlet nedalo. V současnosti se však nemusíte omezovat jen na tento materiál. K sehnání jsou například umyvadla z kamene či skla, nemluvě o vaně v černé, zlaté nebo třeba stříbrné barvě. Díky tomu můžete svoji koupelnu zařizovat ve vámi oblíbeném stylu a sanitární vybavení vás při tom nebude nijak omezovat.

Ladící koupelna může vypadat naprosto dokonale

Pohrajte si s geometrickými tvary

Ta tam jsou obyčejné čtvercové obklady, kdy bylo vrcholem luxusu kulaté umyvadlo. Současnost hraje do karet těm odvážnějším z nás. Nebojte se pořídit si obklady ve tvaru kosočtverce či velkoformátových dlaždic, které mohou mít jemný motiv. Taktéž umyvadla mohou mít nejrůznější tvary, ale i barvy.

Vyberte si oblíbený styl a tím se inspirujte

Hodně katalogových koupelen mívá jedno společné. A to je vzájemná podobnost. Vaše koupelna ale bude vaším královstvím, které se může proměnit třeba i v domácí lázně. Proto se neomezujte na zajetou klasiku a klidně si pořiďte koupelnu, která se bude lesknout v podobě metalických obkladů a kovových prvků, díky čemuž bude vypadat luxusně. Nebo se vám líbí příroda? Nebojte se pracovat se dřevem, koupelnu pak mohou zdobit i zelené rostlinky.

Pracujte se 3D formáty

V koupelně se nemusíte omezovat jen na klasické obklady skládající se z obyčejných dlaždic. Můžete ji obložit například imitací břidlice či štuku. Nebo se vám líbí dlaždice, z nichž vystupují různé obrazce? Fantazii se meze nekladou. Je jen na vás, co si vyberete. Pokud bude pozornost všech přicházejících poutat právě kvalitní a originální obklad, může být zbytek koupelny zařízený naprosto jednoduše, ale i tak získá punc luxusu.

Ladící koupelna může vypadat naprosto dokonale

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Obklad do kuchyně? Jeho výběr není věda

09.04.2019 | Obklady a dlažba

Součástí každé kuchyňské rekonstrukce je i výběr nových obkladů. Jde o něco, co je naprostou nezbytností. Kuchyňský obklad plní jak estetickou, tak i… Celý článek

Dlažba, která lahodí oku a odolává

25.10.2016 | Obklady a dlažba

Váháte nad výběrem nejvhodnější dlažby k vašemu bazénu, na chodník a terasu v zahradě u domu nebo na příjezdovou cestu ke garáži? Pak vám nepochybně… Celý článek

Příroda i svůdný glamour

22.06.2012 | Obklady a dlažba

Jestliže se chystáte na proměnu koupelny, nebo vybíráte keramické obklady do kuchyně, či dalších místností, v nichž se budete cítit příjemně,… Celý článek

Stavební chemie Ceresit si s obklady a dlažbou rozumí

12.04.2011 | Obklady a dlažba

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré znát a… Celý článek

Reklama
Reklama