Vybíráme obývací stěnu

15.11.2016 | PR článek | Rubrika - Obývací stěny

Obývací pokoj je místností, kde odpočíváme, ale také si do ní zveme návštěvy. Přizpůsobte ji tomu. Měla by být pohodlná, ale zároveň reprezentativní. Jakým nábytkem ji vybavit? Pojďme se zaměřit na výběr obývací stěny.

Vybíráme obývací stěnu
Reklama

Obývací stěny

Dříve byly klasikou masivní obývací stěny, které se nejlépe táhly po celé jedné zdi obývacího pokoje. Obsahovaly mnoho úložného prostoru, ale i vitrínky pro výstavu skla. Dnes je tento trend na ústupu.

Díky tomu, že v moderních bytech a domech máme vestavěné skříně (nejčastěji v předsíni či ložnici), které pojmou mnoho věcí, můžeme si obývací pokoj zařídit ve vzdušném stylu s minimem nábytku. Proto lidé dnes upřednostňují hlavně jednoduché obývací stěny nezabírající příliš prostoru. V některých interiérech najdeme jen televizní stolky.

Pokud se rozhodnete pro obývací stěnu, máte na výběr z mnoha materiálů. Volit můžete podle vašich preferencí, ale také částky, kterou jste ochotni za nábytek utratit. Velmi rozšířené je levné lamino mající i další výhody, nejdražší je masiv. Dále se obývací stěny vyrábějí z dýhy, foliovaných MDF desek atd. Pěkně vypadá i kombinace uvedených materiálů s kovy.

Tím se dostáváme k designu. Jak jsme si na začátku uvedli, obývací pokoj by mimo jiné měl mít i reprezentativní vzhled. Je na vás, jestli dáte přednost nadčasové klasice, rustikálnímu stylu, moderně atd.

A co barva? Kromě svého vkusu berte v potaz barvu podlahy. Pokud je tmavá, je lepší zvolit světlý nábytek, a naopak. Samozřejmě by se tóny nábytku neměly „tlouct“ ani s výmalbou.

Kde koupit nábytek do obýváku?

Výběrem vhodného nábytku, ať už do obývacího pokoje či jiné místnosti, rozhodnete o tom, jakou podobu bude mít váš domov. Proto jeho volbu nepodceňujte. Chcete mít kvalitně a moderně vybavenou domácnost za příznivou cenu? Nakupujte v internetovém obchodě Nábytek Elegance. Budete spokojeni dlouhá léta. Zútulněte si i vy svůj domov!

Reklama
Reklama

Související články

Obývací stěna - multifunkční nábytek do obýváku

27.04.2020 | Obývací stěny

Pokud bychom hledali místnost v bytě nebo domě, kde většina z nás tráví přes den nejvíce času, tak bychom dospěli k závěru, že jí je obývací pokoj. Celý článek

Jak vybrat obývací stěnu

07.10.2018 | Obývací stěny

Obývací stěna – za minulého režimu těžkopádná součást každé domácnosti, dnes elegantní a vkusný doplněk interiéru. Ač se to nezdá, obývací stěny se… Celý článek

Obývací pokoj je srdcem domova. Na jeho vybavení záleží

25.01.2018 | Obývací stěny

Obývací pokoj představuje v současné době bezesporu jednu z nejdůležitějších místností v každé domácnosti. Dokonce ani přirovnání k srdci domova… Celý článek

Sektorový nábytek do obývacího pokoje

27.04.2017 | Obývací stěny

Zařizujete či rekonstruujete svůj byt či dům? Pak jistě budete řešit zařízení vašeho obývacího pokoje. V tomto článku se budeme věnovat sektorovému… Celý článek

Reklama
Reklama