Dodejte vašemu podkroví styl

20.5.2011 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Dodejte vašemu podkroví styl

Dny se prodlužují, světla a slunečních paprsků přibývá. Z toho máme radost snad všichni. V prosluněném podkroví, kam denní světlo proudí střešními okny, se tak ze slunečných dnů můžeme těšit i doma. Jsou ale situace, kdy střešní okna potřebují zastínit. Ať už proto, abychom ochránili místnost před přílišným teplem v létě nebo v zimě naopak zabránili úniku tepla. Jindy zase potřebujeme místnost zatemnit pro nerušený klid k odpočinku. Všechny tyto požadavky umí splnit rolety a žaluzie VELUX, které navíc podkroví ozdobí a dodají mu osobitý charakter.

Jak tedy vybrat ten správný stínící doplněk pro vaše střešní okna? Záleží na tom, jaké řešení hledáte.

Chci, aby v místnosti v létě nebylo takové horko
Nejúčinnější řešení proti přehřívání podkroví v létě nám nabízí předokenní roleta VELUX. Dokáže zachytit až 95 % tepla ze slunečních paprsků ještě před dopadem na sklo. V zimním období naopak účinně snižuje tepelné ztráty až o 15 % a ušetří tak výdaje za vytápění. Předokenní roleta navíc chrání střešní okno před poškozením i před nechtěnými pohledy zvenčí. Dokáže také snížit venkovní hluk z deště a krupobití až o 3 dB. Ve stažené poloze dokonale zatemní interiér. Dalším jednoduchý a účinným způsobem, jak interiér ochránit před nadměrným sluncem je venkovní markýza VELUX, která sníží prostup slunečního tepla přes okno do podkroví až o 90 % a vytváří tak v letních měsících v interiéru příjemné klima. Přitom ji můžete mít staženou po celé léto, nijak nebrání výhledu ani manipulaci s oknem.
Předokenní roletu i venkovní markýzu můžete ovládat manuálně nebo dálkově na solární či elektrický pohon. Můžete je taky zkombinovat s jakýmkoli typem vnitřních rolet či žaluzií VELUX, které slouží hlavně k regulaci světla během dne a i k dekoraci interiéru.

Chci místnost zatemnit v kteroukoli denní hodinu
Zcela zatemňující roleta VELUX zachytí i nejintenzivnější sluneční světlo. Díky důmyslnému technickému řešení poskytuje nejlepší zatemnění místností, jaké je na trhu k dispozici. Je proto vhodným řešením zejména do ložnic nebo dětských pokojů. Zcela zatemňující roleta může vaše podkroví i ozdobit. Nabídka barevných vzorů je opravdu široká, vybírat můžete až ze 40 různých dekorů. Letos je tu navíc novinka - designová kolekce zcela zatemňujících rolet VELUX od světově známého návrháře Karima Rashida. Nová kolekce nese atraktivní trendové potisky, které výborně doplní moderní interiér, a dokonce mohou být jeho výrazným dekorativním prvkem.

Chci regulovat intenzitu světla
Chceme-li místnosti jen lehce přistínit nebo ovládnout intenzitu denní světla, nabízí se některý z následujících doplňků.
Plisovaná roleta VELUX umožňuje citlivou regulaci světla. Horní i spodní ovládací lištu lze nastavit v jakékoli pozici, třeba i uprostřed okna. Přesné ovládání dopadu a intenzity světla umožňují lamelové žaluzie VELUX, které v sobě spojují klasickou eleganci s jednoduchostí. Lamely jsou umístěné v postranních lištách, které zabraňují jejich prověšení. Při ovládání se obejdete bez obvyklého provázku – lamely se naklápí pomocí jezdce. Jednoduché a účinné zastínění pro každou místnost nabízí zastiňovací roleta VELUX. Během dne místnost příjemně a prakticky zastíní a dodá ji originální vzhled a styl. Zastiňovací roletu lze na okně nastavit v jakékoli pozici.

Ovládání vnitřních rolet a žaluzií můžete zvolit manuální, nebo dálkové na elektrický či solární pohon. Díky postranním vodicím lištám je lze na okně nastavit v jakékoli pozici.

Pro příjemnou atmosféru v podkroví i během horkých letních dnů můžete zcela vnitřní rolety a žaluzie doplnit o venkovní markýzou nebo předokenní roletou a získáte tak kontrolu nad vstupem tepla do místnosti.

Jak ušetřit?
V období od 1. května do 31. srpna 2011 můžete využít při koupi rolet a žaluzií VELUX 15% slevy. Na předokenní rolety VELUX se v tomto období vztahuje dokonce 30% sleva. Dopřejte si příjemné klima ve vašem podkroví za příznivou cenu. Více informací najdete na www.velux.cz.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pracují z domova a chtěli maximální komfort.

Pracují z domova a chtěli maximální komfort.

14.6.2011 | PR článek | Okna a dveře

Dostatek denního světla a slunečních paprsků působí příznivě na naši psychickou pohodu. Přispívá také ke komfortnímu a příjemnému bydlení v podkroví. ... Celý článek

Ovládněte slunce a dodejte vašemu podkroví styl

Ovládněte slunce a dodejte vašemu podkroví styl

24.5.2011 | PR článek | Okna a dveře

Chci místnost zatemnit v kteroukoli denní hodinu Celý článek

Světlo do všech koutů domova

Světlo do všech koutů domova

8.11.2010 | Redakce | Okna a dveře

Za účelem dosažení optimální energetické bilance architekti káží stavět menší, jednoduché, kompaktní domy, jejichž tvar se co nejvíce přibližuje čtver... Celý článek

Vpusťte denní světlo pod plochou střechu

Vpusťte denní světlo pod plochou střechu

27.9.2010 | PR článek | Okna a dveře

Myslíte si, že pod plochými střechami uprostřed obytných budov musí panovat šero? Omyl! Dostatek denního světla a čerstvého vzduchu můžete vpustit i d... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii