Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu

13.10.2016 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Když se řekne vchodové dveře, spousta lidí si vybaví praktický kus dřeva, který dělí domov od venkovního světa, chrání je před vetřelci a poskytuje soukromí. Dveře ovšem mohou být i krásné a moderní. V jakých provedeních je na dnešním trhu najdete a jak moc se vchodové dveře dokážou přizpůsobit vašemu vkusu? Inspiraci načerpáte právě v tomto článku.

Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu
Reklama

Vchodové dveře jsou vizitkou vašeho domova. Dělají první dojem na hosty, které si domů pozvete, dotváří celkový vzhled ulice a měli by samozřejmě ladit i s interiérem vašeho pečlivě zařizovaného domova. Ačkoliv jsou němé, dokážou toho o majiteli domu prozradit hodně: jestli má dobrý vkus, zajímá se o moderní design, je pečlivý, nebo naopak - o svůj „hrad“ vůbec nedbá. A protože vchodové dveře nejsou šaty, které po pár měsících obnosíte a za pár korun si pořídíte novější model, vyplatí se investovat do takových, které vás ještě dlouho neomrzí.

U osvědčených výrobců se naštěstí můžete spolehnout na to, že se postarají o kvalitu a bezpečnost, zatímco vy si klidně vybíráte provedení přesně podle svých přání.

Dveře, které zaujmou každého!

Důvodů, proč zvolit plastové vchodové dveře, je hned několik:

  • Nízká cena
  • Minimální údržba
  • Rozmanitost designových provedení

Zaměřme se nyní na třetí bod – rozmanitost. Z hlediska vzhledu totiž právě plastové dveře nabízí nejvíc možností: od povrchové úpravy a barvy přesně podle vašeho přání až po nejrůznější doplňky (například okýnka). Vy sami si zvolíte, jak má vypadat profil dveří a jakou výplň k němu doladíte. Pro ilustraci jsme pro vás vybrali dvě zajímavé varianty, které nabízí výrobce okenních a dveřních profilů Inoutic:

  • Exkluzivní a trendy: Do moderních soukromých i komerčních budov se skvěle hodí působivé dveře s kovovým vzhledem, kterého dosáhnete díky výběru prémiových barev Titanium Plus. Nic nezkazíte decentním šedým odstínem, který je teď v módě. Ať už upřednostníte plastovou, skleněnou nebo hliníkovou výplň, máte jistotu, že bude s profilem dveří dokonale ladit.
  • Nestárnoucí klasika: Představte si majestátní dveře, které dominují rodinnému domku na předměstí. Dřevěné si ale vyžadují náročnou údržbu – zvolte proto plastové dveře s povrchovou úpravou spolehlivě imitující kresbu dřeva. Dveře v přírodním odstínu rustikální třešně vám připomenou babiččin dům na venkově – na pohled jsou k nerozeznání!

Konfigurátor barev: otestujte si různé varianty online

Nejste si jistí, jaký styl a barva dveří se nejvíc hodí k vaší stavbě? Než si zamluvíte konzultaci u prodejce, využijte šikovný online konfigurátor barev, který nabízí společnost Inoutic. Stačí vložit fotografii domu a víte přesně, jak na něm zvolené dveře budou vypadat!

A co kvalita?

Při výběru dbejte o to, aby výrobce používal kvalitní a odolné fólie – jejich výhodou je dlouhá životnost. Fólie na rozdíl od nástřiku nemění v průběhu let svůj odstín, jsou odolné proti výkyvům teplot a UV záření a nemusíte o ně nijak zvlášť pečovat. I po letech tak budete mít přesně takové dveře, jaké jste si koupili.

Reklama
Reklama

Související články

Milujete svůj domov? Pořiďte si bezpečnostní dveře!

15.07.2020 | Okna a dveře

Vlastníte byt nebo rodinný dům? Pak jste pravděpodobně na jeho pořízení vynaložili nemalé prostředky. A když jste ho konečně získali, investovali… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu i bytu

28.05.2020 | Okna a dveře

Chraňte svůj majetek před nezvanými hosty! Bezpečnostní dveře jsou základem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám! Celý článek

Jsou vaše okna zralá na výměnu? Tak je vyměňte za nová!

01.04.2020 | Okna a dveře

Životnost oken udává jejich výrobce. Obecně se dá říci, že čím kvalitnější okna si pořídíte a čím víc do nich na začátku investujete, tím déle a lépe… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu? Ohlídejte si certifikaci!

16.09.2019 | Okna a dveře

Ochrana majetku je dnes více než na místě. Policejní statistiky hovoří jasně. V Čechách se zlodějům stále daří, byť počty vloupání od roku 2013… Celý článek

Reklama
Reklama