Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu

13.10.2016 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Když se řekne vchodové dveře, spousta lidí si vybaví praktický kus dřeva, který dělí domov od venkovního světa, chrání je před vetřelci a poskytuje soukromí. Dveře ovšem mohou být i krásné a moderní. V jakých provedeních je na dnešním trhu najdete a jak moc se vchodové dveře dokážou přizpůsobit vašemu vkusu? Inspiraci načerpáte právě v tomto článku.

Dveře jako lusk: kromě praktičnosti i otázka dobrého vkusu

Vchodové dveře jsou vizitkou vašeho domova. Dělají první dojem na hosty, které si domů pozvete, dotváří celkový vzhled ulice a měli by samozřejmě ladit i s interiérem vašeho pečlivě zařizovaného domova. Ačkoliv jsou němé, dokážou toho o majiteli domu prozradit hodně: jestli má dobrý vkus, zajímá se o moderní design, je pečlivý, nebo naopak - o svůj „hrad“ vůbec nedbá. A protože vchodové dveře nejsou šaty, které po pár měsících obnosíte a za pár korun si pořídíte novější model, vyplatí se investovat do takových, které vás ještě dlouho neomrzí.

U osvědčených výrobců se naštěstí můžete spolehnout na to, že se postarají o kvalitu a bezpečnost, zatímco vy si klidně vybíráte provedení přesně podle svých přání.

Dveře, které zaujmou každého!

Důvodů, proč zvolit plastové vchodové dveře, je hned několik:

  • Nízká cena
  • Minimální údržba
  • Rozmanitost designových provedení

Zaměřme se nyní na třetí bod – rozmanitost. Z hlediska vzhledu totiž právě plastové dveře nabízí nejvíc možností: od povrchové úpravy a barvy přesně podle vašeho přání až po nejrůznější doplňky (například okýnka). Vy sami si zvolíte, jak má vypadat profil dveří a jakou výplň k němu doladíte. Pro ilustraci jsme pro vás vybrali dvě zajímavé varianty, které nabízí výrobce okenních a dveřních profilů Inoutic:

  • Exkluzivní a trendy: Do moderních soukromých i komerčních budov se skvěle hodí působivé dveře s kovovým vzhledem, kterého dosáhnete díky výběru prémiových barev Titanium Plus. Nic nezkazíte decentním šedým odstínem, který je teď v módě. Ať už upřednostníte plastovou, skleněnou nebo hliníkovou výplň, máte jistotu, že bude s profilem dveří dokonale ladit.
  • Nestárnoucí klasika: Představte si majestátní dveře, které dominují rodinnému domku na předměstí. Dřevěné si ale vyžadují náročnou údržbu – zvolte proto plastové dveře s povrchovou úpravou spolehlivě imitující kresbu dřeva. Dveře v přírodním odstínu rustikální třešně vám připomenou babiččin dům na venkově – na pohled jsou k nerozeznání!

Konfigurátor barev: otestujte si různé varianty online

Nejste si jistí, jaký styl a barva dveří se nejvíc hodí k vaší stavbě? Než si zamluvíte konzultaci u prodejce, využijte šikovný online konfigurátor barev, který nabízí společnost Inoutic. Stačí vložit fotografii domu a víte přesně, jak na něm zvolené dveře budou vypadat!

A co kvalita?

Při výběru dbejte o to, aby výrobce používal kvalitní a odolné fólie – jejich výhodou je dlouhá životnost. Fólie na rozdíl od nástřiku nemění v průběhu let svůj odstín, jsou odolné proti výkyvům teplot a UV záření a nemusíte o ně nijak zvlášť pečovat. I po letech tak budete mít přesně takové dveře, jaké jste si koupili.

Počet komentářů (4) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Dveře jsou srdcem domova, dbejte na jejich správný výběr

Dveře jsou srdcem domova, dbejte na jejich správný výběr

22.3.2017 | StanislavaV | Okna a dveře

Chcete konečně sladit vše v domácnosti včetně interiérových dveří? V tomto článku se dozvíte o různých typech i o možných alternativách. I když hledát... Celý článek

Plastová okna a dveře

Plastová okna a dveře

3.12.2016 | PR článek | Okna a dveře

Již před nějakým časem nastal velký boom plastových oken a dveří. Lidé začali ve velkém vyměňovat stará dřevěná okna a dveře za nová plastová. Dnes ji... Celý článek

7 otázek o plastových oknech – znáte na ně odpovědi?

7 otázek o plastových oknech – znáte na ně odpovědi?

26.6.2014 | PR článek | Okna a dveře

Je Váš dům či byt vybaven plastovými okny nebo uvažujete o jejich pořízení? V tomto článku Vám přinášíme odpovědi na sedm méně častých (avšak důležitý... Celý článek

Vybíráme okna do podkroví

Vybíráme okna do podkroví

9.6.2014 | PR článek | Okna a dveře

Když jsme předělávali podkroví u našeho domu, zdálo se, že práce, které je potřeba ještě obstarat, nikdy neskončí. Řešili jsme dlouho také okna, která... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii