Manželé si libují: naše podkroví se už nepřehřívá

21.6.2011 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Manželé si libují: naše podkroví se už nepřehřívá

Petr s Alenou se před nástupem léta postarali o to, aby v podkroví jejich rodinného domu kousek za Brnem bylo stále příjemné klima i v horkých letních dnech, a bez klimatizace! Vhodné stínící doplňky na střešních oknech se totiž dokážou postarat o dokonalou ochranu před přehříváním podkroví v létě a zároveň před úniky tepla v zimě. Některé dokonce zabrání vstupu nadměrného slunečního tepla, aniž by bránili výhledům z oken do okolí.

Manželé Petr s Alenou zvolili nejúčinnější řešení proti přehřívání podkroví v létě, které nabízí předokenní rolety VELUX. Ty dokáží zachytit až 95 % tepla ze slunečních paprsků ještě před dopadem na sklo. V zimním období naopak účinně snižují tepelné ztráty až o 15 % a šetří tak výdaje za vytápění. Předokenní roleta navíc chrání střešní okno před poškozením i před nechtěnými pohledy zvenčí. Dokáže také utlumit venkovní hluk z deště a krupobití až o 3 dB, což člověk v místnosti vnímá jako pokles hlučnosti o celou polovinu. Ve stažené poloze předokenní roleta dokonale zatemní interiér a vy tak můžete nerušeně odpočívat.

Dalším jednoduchým a účinným způsobem, jak interiér ochránit před nadměrným sluncem, je venkovní markýza VELUX, která sníží prostup slunečního tepla přes okno až o 90 % a vytváří tak v letních měsících v interiéru příjemné klima. Přitom ji můžete mít staženou po celé léto a díky síťované struktuře nijak nebrání výhledu ani manipulaci s oknem.

Předokenní roletu i venkovní markýzu lze zkombinovat s jakýmkoli typem vnitřních rolet či žaluzií VELUX, které slouží k regulaci světla během dne, ale zároveň mohou místnost i dekorovat.

Jak předokenní roletu, tak i venkovní markýzu můžete ovládat manuálně. Pokud však chcete mít větší pohodlí nebo ovládat jedním tlačítkem více venkovních stínicích doplňků najednou, zvolte dálkové ovládání na solární či elektrický pohon. Výhodou solárního ovládání je, že jej lze namontovat i na už osazená střešní okna, aniž by se musel řešit přívod elektřiny. Baterie, pohánějící motor jsou dobíjeny solární energií, dostatečnou pro pohon rolety i v zimních měsících či při zatažení obloze a i během noci.

„Večer, když už je venku chladněji, otevřeme všechna okna a pořádně vyvětráme, aby se nám dobře spalo. Teplejší vzduch, který je uvnitř se dostane ven a chladnější dovnitř,“ říká Petr s Alenou.

Jak ušetřit?

V období od 1. května do 31. srpna 2011 můžete využít při koupi předokenních rolet VELUX 30% slevy. Na rolety a žaluzie VELUX, včetně venkovní markýzy se vztahuje 15% sleva. Dopřejte si příjemné klima ve vašem podkroví za příznivou cenu. Více informací najdete na www.velux.cz.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Nevyhazujte peníze oknem!

Nevyhazujte peníze oknem!

8.7.2011 | PR článek | Okna a dveře

Zatéká Vám do Vašeho domu škvírami mezi okny? Rozpadá se Vám třicet let starý parapet? Celý článek

Výměna střešních oken za nová se vyplatí

Výměna střešních oken za nová se vyplatí

4.7.2011 | PR článek | Okna a dveře

Výměny střešních oken se nemusíte obávat. Jde o rychlou a čistou práci, nová okna budou mít mnohem lepší vlastnosti. Tento krok se vám vyplatí i finan... Celý článek

Pracují z domova a chtěli maximální komfort.

Pracují z domova a chtěli maximální komfort.

14.6.2011 | PR článek | Okna a dveře

Dostatek denního světla a slunečních paprsků působí příznivě na naši psychickou pohodu. Přispívá také ke komfortnímu a příjemnému bydlení v podkroví. ... Celý článek

Ovládněte slunce a dodejte vašemu podkroví styl

Ovládněte slunce a dodejte vašemu podkroví styl

24.5.2011 | PR článek | Okna a dveře

Chci místnost zatemnit v kteroukoli denní hodinu Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii