Než koupíte plastová okna ...

2.11.2009 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Než koupíte plastová okna ...

Plastová okna nejsou úplně běžným produktem. Orientovat se v současné nabídce je problém i pro odborníky, natož pro laika. Pokud stojíte před tímto problémem, možná oceníte vznik nového portálu, který vám může značně zjednodušit situaci. Ještě důležitější je, že se vyhnete mnoha úskalím, která se u tak významné investice často objevují.

Portál idealniokna.cz představuje pestrou nabídku široké sítě licencovaných výrobců plastových oken. Stačí pouze vybrat si dodavatele, který je nejblíže vaší stavbě, což může výrazně snížit jejich pořizovací cenu. Zajímá vás, jaké estetické a funkční parametry jsou při porovnávání nabídky důležité? Na co si dát při výběru pozor? Přinášíme pár užitečných rad.

Vybírejte z mnoha barev a tvarů
Nenechte se omezovat ve své fantazii. Plastová okna dnes můžete bez jakýchkoli kompromisů sladit s celkovým architektonickým řešením objektu. A to nejen po stránce tvarové, ale i výběrem optimální barvy či dekoru. Kromě standardních pravoúhlých oken jsou dostupné i všechny ostatní tvary včetně šikmých nebo oblých. Na výběr je mnoho fólií s dekorem dřeva či různých barev včetně hliníkového opláštění.

Důležité izolační parametry
Kvalitní plastová okna mohou zásadním způsobem snížit budoucí energetické nároky vašeho objektu, a tím ušetřit mnoho peněz. Je třeba vyhodnotit tepelnou prostupnost celým oknem, tedy nejen rámem, ale i sklem a distančním rámečkem mezi skly. Pro laika mohou být naměřené hodnoty těžko srozumitelné, proto při výběru dodavatele také zohledněte ochotu vysvětlit vám veškeré detaily.

Okenní profil je základ
Rozhodnutí, které učiníte dnes, představuje nadčasovou investici. Během posledních deseti let došlo k neuvěřitelnému posunu v technologiích i v objektivních měřitelných parametrech. Například unikátní profil 88+ při plném vyztužení má prostup tepla Uf bezkonkurenčních 1,0 W/m2K. Tuto hodnotu lze snížit až na úroveň pro pasivní domy – Uf = 0,78 W/m2K. Rovněž izolace proti hluku činí při osazení standardním trojsklem vynikajících Rw=36 dB. Statické předpoklady přitom dovolují projektovat okna a dveře až na výšku podlaží.

Okna vhodná pro dotační program Zelená úsporám
Okna všech výrobců v projektu idealniokna.cz vyhovují podmínkám pro získání státního příspěvku v rámci dotačního programu Zelená úsporám. Jako laik možná oceníte i součinnost při vyřizování potřebných formalit.

Bezolovnatá technologie pro ochranu životního prostředí
Možná víte, že skvělé a dlouhodobě stálé vlastnosti plastových oken zaručují stabilizátory. Již málokdo ale tuší, že moderní stabilizátory neobsahují nebezpečné olovo, takže nezatěžují naše životní prostředí. Ptejte se svého dodavatele, zda použité okenní profily mají certifikát greenline, který je dokladem bezolovnaté technologie výroby.

Výrobní licence chrání zájmy zákazníka
Všichni výrobci sdružení v projektu idealniokna.cz vyrábějí okna a dveře pouze ze značkových komponentů vyráběných výhradně v Německu, Rakousku a České republice. Jejich technologické postupy jsou navíc pod přísným licenčním dohledem renomovaných producentů plastových profilů, KBE, Kömmerling nebo Trocal. Tím chrání nejen své renomé, ale i celkovou kvalitu a životnost okna, které si zde zakoupíte. Bližší informace o projektu najdete na www.idealniokna.cz.

Počet komentářů (26) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Okenní systém Kömmerling 88plus je vhodný také pro pasivní domy

Okenní systém Kömmerling 88plus je vhodný také pro pasivní domy

8.3.2010 | PR článek | Okna a dveře

Nový profil plastových okenních rámů Kömmerling je dalším důkazem inovativního přístupu značky v konstrukci okenních systémů s vysokou energetickou úč... Celý článek

Několik dobrých rad  pro dlooooouhý život vašich plastových oken

Několik dobrých rad pro dlooooouhý život vašich plastových oken

4.3.2010 | PR článek | Okna a dveře

Za velkou oblibou plastových oken spatřujeme především vysoký komfort a odolnost vůči vnějším mechanickým i klimatickým vlivům. Přesto není na škodu p... Celý článek

Na profilu záleží

Na profilu záleží

26.10.2009 | PR článek | Okna a dveře

Zkušenosti ze sousedního Německa prokázaly, že tepelné a mechanické vlastnosti kvalitních plastových oken zůstaly i po čtyřiceti letech užívání prakti... Celý článek

Trocal 88+  Investice do budoucnosti

Trocal 88+ Investice do budoucnosti

19.10.2009 | PR článek | Okna a dveře

Známé úsloví praví, že lepší je nepřítelem dobrého… Stejně jako v ostatních odvětvích lidské činnosti, tak i v oblasti výplní otvorů – tedy oken a dve... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii