Novinka společnosti Internorm - trojsklo nyní standardně u seriových výrobků

9.2.2009 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Novinka společnosti Internorm - trojsklo nyní standardně u seriových výrobků

Mezi 25 a 30 procenty energie uniká z domu okny. Sluneční světlo, které okny proniká, však při správném plánování a účinné izolaci okenních ploch může také energii dodávat. V době rostoucích nákladů na vytápění a trendů směřujících k pasivním domům jsou proto okna s účinnou tepelnou izolací nezbytností. Proto nyní Internorm standardně vybavuje okenní systémy DIMENSION+ (plast) a EDITION (dřevo/hliník) tepelně izolačním trojsklem a tyto okenní systémy se tak stávají energeticky úspornými okny se špičkovou tepelnou izolací.


Prvotřídní tepelná izolace pro všechna roční období

V zimě musejí tepelně izolovaná okna hlavně co nejlépe snižovat energetické ztráty, aby se jak náklady na vytápění tak produkce CO2 udržely na co nejnižší úrovni. V létě se byty, domy s velkými okenními plochami a především zimní zahrady rychle vyhřívají. Zde okna s dobrou tepelnou izolací přispívají k příjemnému bydlení tím, že zabraňují přehřátí interiéru v důsledku nadměrného slunečního záření.
Vynikající hodnoty tepelné izolace* oken Internorm s trojsklem rozhodující měrou přispívají ke zlepšení energetické bilance budovy a ke snižování nákladů na vytápění, aniž by přitom bylo nutné vzdát se velkoplošných okenních ploch. Díky tepelně izolačnímu trojsklu s Ug = 0,7 W/m2K dosahuje plastový okenní systém DIMENSION+ hodnotu tepelné izolace Uw = 0,97 W/m2K a dřevo/hliníkový okenní systém EDITION hodnotu tepelné izolace Uw = 0,86 W/m2K. Pro srovnání uvádíme: obvyklé okenní systémy na trhu vykazují hodnoty tepelné izolace mezi 1,3 a 1,5 W/m2K!

*(U= koeficient prostupu tepla - udává, jaké množství tepla přenese plocha stavebního dílu 100 m2 za jednu hodinu, za stavu rozdílu mezi vnitřní a venkovní teplotou 10 stupňů Celsia. Čím nižší tato hodnota je, tím lépe. Uvádí se v kilowattech za hodinu. Uw = tepelná izolace okna – závisí na materiálu rámu, prosklení a hustotě; Ug = tepelná izolace skla).

Komfort bydlení a útulnost i v blízkosti okna

Okna jsou podstatným faktorem pro příjemné klima místnosti a vyrovnanou energetickou bilanci. Okenní systémy Internorm DIMENSION+ a EDITION s tepelně izolačním trojsklem se díky vysokému izolačnímu účinku vyznačují také tím, že nabízejí příjemně teplé okolní plochy: díky dobré tepelné účinnosti se povrchová teplota rámů a okenní tabule blíží více teplotě v místnosti než venkovní teplotě. Tak lze zabránit pronikání chladu a i v blízkosti oken vytvořit příjemný prostor.
Například se teplota 17°C na povrchu okenní tabule okna proskleného trojsklem při venkovní teplotě -10°C téměř neliší od pokojové teploty 20°C a při dotyku působí teple. Dvojsklo by za stejné venkovní teloty a teploty v místnosti mělo teplotu pouze cca 8°C, což je v blízkosti okna pociťováno téměř jako „průvan“.

Přehled výhod trojskla Internorm

- úspora energie díky vynikajícím hodnotám tepelné izolace
- příjemná teplota povrchů díky účinné tepelné izolaci
- bez nepříjemného pocitu chladu poblíž okna
- umožňuje až o 40 procent více prosklených ploch při stejných nákladech na vytápění ve srovnání s dvojsklem
- od března standardně součástí okenních systémů DIMENSION+ (plast) a EDITION (dřevo/hliník) v Rakousku.

Více informací naleznete na www.internorm.cz

Počet komentářů (3) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Pro krásný výhled

Pro krásný výhled

25.3.2009 | Redakce | Okna a dveře

Okno, stylotvorný prvek ovlivňující tvář celé fasády – vnějšího výrazu každého domu. Nutno však říci, že tím jeho význam zdaleka nekončí. Příliv denní... Celý článek

Účelná krása šetřící prostor

Účelná krása šetřící prostor

17.3.2009 | Redakce | Okna a dveře

Navzdory novým trendům, které přejí otevřené vnitřní dispozici bytu a propojují jednotlivé místnosti v jeden velký obytný prostor, který je pohledově ... Celý článek

Intimitu dokáže zajistit i sklo

Intimitu dokáže zajistit i sklo

1.1.2009 | Redakce | Okna a dveře

Pokud svůj interiér zařizujete podle současných moderních trendů, neměly by v něm určitě chybět nejrůznější skleněné prvky. Nemusí jít jen o prosklené... Celý článek

Renesance luxferů

Renesance luxferů

30.9.2008 | | Okna a dveře

Měli jsme a možná je stále máme spojeny se socialistickou výstavbou – luxfery. Skleněné tvárnice, jimž jsme se po “sametovém“ převratu zdaleka vyhýbal... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii