Podzim je tady. Nezapomeňte na zazimování sítí proti hmyzu

08.10.2021 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Od jara vám sítě proti hmyzu poctivě sloužily. Nyní přichází doba, kdy byste si měli říct, co s nimi přes zimu. Vydrží chladné měsíce v oknech, nebo je bezpečnější dát si práci s jejich zazimováním? Od teď už budete mít jasno.

Podzim je tady. Nezapomeňte na zazimování sítí proti hmyzu
Reklama

Odpovědět na tuto otázku není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát – ani v jednom případě totiž nešlápnete vedle. Dříve se sítě proti hmyzu dělaly z nestabilních a křehkých materiálů a vlivem nízkých teplot se tak snadno zkroutily. Doba však pokročila a dnes už jsou vybaveny na pořádnou zimu. Například sítě proti hmyzu Minirol s kvalitním hliníkovým rámem a síťovinou z poplastovaného skelného vlákna od výrobce BUILDING Shutter Systems odolají sněhu, ledu i mrazu.

Dát si práci stojí za to

Druhá strana mince zase jasně říká, že uschováním sítí v garáži či na půdě nic nepokazíte. Naopak, přispějete k jejich delší životnosti. Při větších přeháňkách se může stát, že do spáry mezi oknem či dveřmi a sítí zateče trocha vody, která při mínusových teplotách dělá neplechu. Najdete-li si některé podzimní sobotní odpoledne volnou chvíli, směle se pusťte do jejich demontáže. 

Rozhodli jste se pro zazimování – a co dál?

Ještě před procesem zazimování sítě pečlivě prohlédněte, zkontrolujte, jestli někde nejsou natržené a omeťte z nich případné pavučiny či hmyz. Do čistoskvoucího stavu je dovedete otřením navlhčeným hadříkem. Samotná demontáž se může lehce lišit podle toho, jaký typ sítí v oknech máte:

 

  • Pevné sítě

Pevné sítě jsou k oknům připevněny prostřednictvím háčků. K sundání jimi proto stačí pootočit. Síť můžete následně vyjmout z okenního rámu a uschovat v garáži, ve sklepě či na půdě.

  • Rolovací a plisé sítě

U obou těchto typů vás s údržbou před zimou příliš mnoho práce nečeká. Stačí síť nechat srolovanou či složenou na kraji rámu, kde na vás počká až do jara.

  • Posuvné sítě

Posuvné sítě se pohybují v kolejnicích, takže už vám je nejspíš jasné, že i jejich údržba bude vyžadovat více pozornosti. U tohoto typu sítí proti hmyzu proto doporučujeme nechat je přezimovat v oknech. Pravidelnou demontáží a následnou instalací dvakrát do roka by se totiž mohly poškodit.

Nyní už máte jasno, co obnáší každý způsob péče o sítě proti hmyzu. Kterou cestu si tedy nakonec zvolíte vy?

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jaké jsou možnosti při volbě dveřních výplní?

08.04.2021 | Okna a dveře

Vstupní a interiérové dveře hrají důležitou ochrannou roli, jsou však podstatné rovněž z hlediska estetiky, což umocňují zejména jejich výplně. Právě… Celý článek

Milujete svůj domov? Pořiďte si bezpečnostní dveře!

15.07.2020 | Okna a dveře

Vlastníte byt nebo rodinný dům? Pak jste pravděpodobně na jeho pořízení vynaložili nemalé prostředky. A když jste ho konečně získali, investovali… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu i bytu

28.05.2020 | Okna a dveře

Chraňte svůj majetek před nezvanými hosty! Bezpečnostní dveře jsou základem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám! Celý článek

Jsou vaše okna zralá na výměnu? Tak je vyměňte za nová!

01.04.2020 | Okna a dveře

Životnost oken udává jejich výrobce. Obecně se dá říci, že čím kvalitnější okna si pořídíte a čím víc do nich na začátku investujete, tím déle a lépe… Celý článek

Reklama
Reklama