Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?

05.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Okna a dveře

Posuvné dveře se těší stále větší oblibě. Oproti klasickým dveřím mají hned několik výhod, které je staví na vysoké příčky popularity. A vy víte, proč jsou tak oblíbené?

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?
Reklama

Správně vybrané interiérové dveře neplní jen estetickou funkci, ale i tu praktickou. Nejenže vám poskytnou dostatek soukromí, ale zároveň slouží jako zvuková a tepelná izolace. V současnosti se stále více osob přiklání k variantě posuvných dveří, které mají několik nesporných výhod.

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?

Úspora místa

Mezi největší výhody posuvných dveří patří celková úspora místa v interiéru, které jimi dosáhnete. U klasických dveří musíte počítat s tím, že v okruhu několika metrů čtverečních nemůžete nic postavit, aby to nezavazelo při otvírání a zavírání. U posuvných dveří je to naprosto jinak – dveře se zasouvají podél stěny nebo do kapsy ve stěně, tudíž můžete počítat i s místem těsně u stěny. Jde o ideální variantu do malých bytů.

Jsou esteticky hezké

Posuvné dveře nepotřebují klasickou kliku, která velmi často kazí jinak krásný design dveří. U posuvných dveří stačí mít malý – skoro neviditelný úchyt. A to, jak budou dveře vypadat, je čistě jen na vás. Zda chcete dveře ze dřeva, skla nebo kombinace. Pokud toužíte po něčem více elegantním, můžete si vybrat i dveře s nějakým ornamentem na skle, apod.

Otevře se vám prostor

Pokud chcete ve svém interiéru otevřené prostory, které lze oddělit jednoduchým způsobem v případě potřeby, můžete zvolit právě posuvné dveře – u širokých průchodů klidně i dvoukřídlé, které vám umožní pohrát si s dělením prostoru dle nálady.

Bezbariérovost a tichý chod

Posuvné dveře oceníte i v případě, pokud máte doma někoho s horší mobilitou, případně na vozíčku, kdy by klasické dveře mohly spíše překážet. Takto stačí dveře jen posunout. Jejich chod je navíc tichý a nehrozí, že vám děti budou s dveřmi tolik mlátit.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Protipožární dveře na klíč od Mand CZ

07.02.2019 | Okna a dveře

Mand CZ je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se ve světě dveří. Celý článek

Vakuové izolační sklo od společnosti Guardian Glass otevírá nové možnosti

14.11.2018 | Okna a dveře

Společnost Guardian Glass vyvinula inovativní technologii, která mění způsob, jakým se vyrábí vysoce výkonná zasklení, a která už dnes plní budoucí… Celý článek

Společnost Guardian Glass představuje budoucnost dynamického zastiňování oken a dveří

23.10.2018 | Okna a dveře

Společnost Guardian Glass vyvinula nové úsporné a spolehlivé řešení integrovaného zastiňování oken a dveří. Firma připravuje výstavbu pilotního… Celý článek

Udělejte si v ložnici příjemné přítmí díky zcela zatemňujícím roletám

02.11.2017 | Okna a dveře

To, zda je náš spánek kvalitní a přináší nám potřebný zdravý odpočinek, poznáme velmi rychle. Stačí totiž pár nocí a pokud se probouzíme, ruší nás… Celý článek

Reklama
Reklama