affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?

05.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Okna a dveře

Posuvné dveře se těší stále větší oblibě. Oproti klasickým dveřím mají hned několik výhod, které je staví na vysoké příčky popularity. A vy víte, proč jsou tak oblíbené?

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?
Reklama

Správně vybrané interiérové dveře neplní jen estetickou funkci, ale i tu praktickou. Nejenže vám poskytnou dostatek soukromí, ale zároveň slouží jako zvuková a tepelná izolace. V současnosti se stále více osob přiklání k variantě posuvných dveří, které mají několik nesporných výhod.

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?

Úspora místa

Mezi největší výhody posuvných dveří patří celková úspora místa v interiéru, které jimi dosáhnete. U klasických dveří musíte počítat s tím, že v okruhu několika metrů čtverečních nemůžete nic postavit, aby to nezavazelo při otvírání a zavírání. U posuvných dveří je to naprosto jinak – dveře se zasouvají podél stěny nebo do kapsy ve stěně, tudíž můžete počítat i s místem těsně u stěny. Jde o ideální variantu do malých bytů.

Jsou esteticky hezké

Posuvné dveře nepotřebují klasickou kliku, která velmi často kazí jinak krásný design dveří. U posuvných dveří stačí mít malý – skoro neviditelný úchyt. A to, jak budou dveře vypadat, je čistě jen na vás. Zda chcete dveře ze dřeva, skla nebo kombinace. Pokud toužíte po něčem více elegantním, můžete si vybrat i dveře s nějakým ornamentem na skle, apod.

Otevře se vám prostor

Pokud chcete ve svém interiéru otevřené prostory, které lze oddělit jednoduchým způsobem v případě potřeby, můžete zvolit právě posuvné dveře – u širokých průchodů klidně i dvoukřídlé, které vám umožní pohrát si s dělením prostoru dle nálady.

Bezbariérovost a tichý chod

Posuvné dveře oceníte i v případě, pokud máte doma někoho s horší mobilitou, případně na vozíčku, kdy by klasické dveře mohly spíše překážet. Takto stačí dveře jen posunout. Jejich chod je navíc tichý a nehrozí, že vám děti budou s dveřmi tolik mlátit.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Výhody okenních rolet

30.03.2019 | Okna a dveře

Myslíte si, že okenním roletám již dávno odzvonilo? Myslíte si, že žaluzie udělají daleko lepší práci? Dnešním článkem se zkuste nechat přesvědčit o… Celý článek

Protipožární dveře na klíč od Mand CZ

07.02.2019 | Okna a dveře

Mand CZ je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se ve světě dveří. Celý článek

Vakuové izolační sklo od společnosti Guardian Glass otevírá nové možnosti

14.11.2018 | Okna a dveře

Společnost Guardian Glass vyvinula inovativní technologii, která mění způsob, jakým se vyrábí vysoce výkonná zasklení, a která už dnes plní budoucí… Celý článek

Společnost Guardian Glass představuje budoucnost dynamického zastiňování oken a dveří

23.10.2018 | Okna a dveře

Společnost Guardian Glass vyvinula nové úsporné a spolehlivé řešení integrovaného zastiňování oken a dveří. Firma připravuje výstavbu pilotního… Celý článek

Reklama
Reklama